Wpis z mikrobloga

Elo wszystkim, całkiem niedawno podchwyciłem od @fervi pomysł na przekompilowanie całego systemu (wszystkich paczek deb). Miałbym w związku z tym kilka pytań.

Wiem, że niektórzy użytkownicy #gentoo poświęcają masę czasu, na dobieranie flag dla kompilatora tak żeby jak najbardziej zwiększyć wydajność systemu. Chciałem zapytać czy to realnie coś zmienia? Skąd wiedzieć jakie flagi dobrać dla kompilatora? Jak to zrobić na ssd + hdd żeby jak najbardziej ograniczyć operację zapisu ssd? Aha i jeśli mam dużo czasu to czy opłaca się przebudowywać całe DE biblioteki gtk itd?

#linux #debian #archlinux
  • 5
Z tego co słyszałem, te flagi działają tylko na gentoo. I podobno dają sporo. Jeżeli chodzi o ssd + hdd to bym na logikę spróbował przenieść partycje /boot i /etc - tam są pliki konfiguracyjne i jądro, więc przyda się szybki odczyt oraz aktualizacje nie będą za bardzo go orać.

EDIT: @Kryspin013 : zapomniałem zawołać

@dzialo: Nie oto mi chodziło. Chodziło mi bardziej z jakich katalogów apt-build korzysta ale już wiem. /tmp i /var/chache na czas kompilacji ląduje na hdd.

Aha czemu archlinux? Bo na archu wydawało mi się, że nawet wskasane jest przebudowywanie pakietów. Zresztą sam to wtedy robiłem.

@jxlhc: Dzięki za link. Budowanie pakietów w tym wypadku odbywa się z automatu, ja wybieram tylko jakie.