Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki co robic.
Mirek ze #studbaza here.
Jestem na 3 semestrze MiBM i powoli dociera do mnie, że to nie dla mnie.
Radze sobie zeby zdac na jakies sensowne oceny, ale nie jest to coś co mnie ciekawi, po prostu wkuwam-zdaje-zapominam.
Co istotne wychowuję sie rodziców, mieszkam z dziadkami, w zyciu mi sie jakos super nie przelewa, mam ochote rzucić te studia i pójsc do pracy - technik mechanik z uprawnieniami spawalniczymi.
Jak słyszę ile zarabiają kumple po 2latach spawania, a ile proponują ludziom po 5latach studiów to mam niesamowity ból dupy o to, że chyba marnuję tu czas, a ten inżynier to będzie gówno wart. Samo spawanie daje mi sporo frajdy i satysfakcji, lubię to. Natomiast siedzenie po nocach w CAD'zie by zrobić projekt czy zarywanie nocek by wykuć formułki na materiałoznawstwo już tak średnio sprawiają cokolwiek przyjemnego.
Rzucić studia i iść pracować wraz z chłopakami spod tagu #pracaspawaczamnieprzeistacza czy męczyć się na #mechanika

Czemu w tak głupim wieku człowiek musi decydować o swoim dalszym życiu ()

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: Skończ studia jak już zacząłeś. 98% rzeczy których się tam uczysz nie przyda Ci się w życiu, pierwsze dwa lata po studiach bedziesz zarabiać grosze ale będziesz mieć jakieś perspektywy. Spawanie jest całkiem spoko, sam jestem w nadzorze i jak jeszcze kilka msc temu narzekałem na wydałem kasę i zmarnowałem czas na te studia tak z im większym doświadczeniem widzę, że mam coraz ciekawsze perspektywy pracy. Jak będziesz chciał pogadać
@AnonimoweMirkoWyznania a ile chcialbys zarabiac i ile niby zarabiaja twoi koledzy?
Tak jak juz ktos wspomnial, dokonczyc studia ze specjalnością spawalnictwo.
Kolezanka mojego niebieskiego jest wlasnie po tej specjalizacji i po roku od magisterki z dwuletnim doswiadczeniem zawodowym zarabia ok. 4kzl