Wpis z mikrobloga

Wiele bajek pojawia się na mirko o Wer Warszawa i innych WERach.
Dziś ciekawostka... dostałem polecony, żeby wyjaśnićsię co zawiera przesyłka o numerze RSxxxxxxxNL, jaka jest realna wartosc itp.
Co tam jest?
Szybki do telefonu o wartości dokładnie: $6.94
Nie wiem jak to się skończy tzn. czy zostanie naliczona oplata ~15zł za odprawę... mimo, że nie zostanie naliczony VAT a być może własnie naliczą bo przecież przepisy, wbrew powszechnie przyjętej opinii, nie precyzują/zwalniają z opłat jeśli wartość przedmiotu jest niższa niż... (często pojawia się wartość:) 22Euro.
Co ciekawe w tym samym czasie przeleciały przez ten sam Wer, kamerki Xiaomi, dzwonki do drzwi, domofon... czyli paczki o podobnej wielkości i zawierające elektronikę, którą często cięzko wycenić a przy okazji są dużo cięższe niż szybki do telefonu :)


#gearbest #banggood #aliexpress #alipaczka #pocztapolska #werwarszawa
  • 17
@demoos: w tym roku? bo trochę się im pozmieniało. obyśmiał rację, ale najbardziej wkurza mnie sam fakt zatrzymania. paczka waży tyle co srajtaśma. Na co oni liczyli?
@widmo82: Chyba jakiś prikaz poszedł z góry, bo w tym roku moje paczki również stoją. Niech matka boska bezvatoska czuwa nad moim tabletem, który jest w drodze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Niechcesieobudzic: jak pisalem, nie chodzi o "pękanie", o kwotę, o fakt zatrzymania czegoś lekkiego, szybek za 7$. Gdyby to była elektronika lub cos innego bardziej wartosciowego... zdarza sie. Szybki? 7$? Ech, #dobrazmiana
Druga sprawa to jak coś drożeje w sklepie to potrafię zrozumiec jak cena wzrośnie o 5-10 no 20% ale o 90? - chodzi mi o ich opłatę za obsługę celną.