Wpis z mikrobloga

@carlo497: Jak bazy danych i potrzebujesz wydajności (zwłaszcza w odczycie) to nie widzę specjalnie innej możliwości niż RAID-10. RAIDZ-2 to jak rozumiem odpowiednik RAID6, czyli jak na bazy danych słabo.
@maniac777: @gizio46: Panowie... RAIDZ + zfs to wpierdzielenie całej bazy do ramu. Porównując w sytetycznych testach to dla mnie 800 MB/s kontra 7GB/s. Bardziej pytałem czy warto dla czegoś takiego odrzucić całkowicie kontroler raida.
@carlo497: A kto mówi o cache bazy?! Popraw mnie jeżeli się mylę, chcesz użyć tego "JBOD i zfs z RAIDZ-2" bo "to wpierdzielenie całej bazy do ramu". Skoro możesz ram przeznaczyć na to wpierdzielenie na poziomie tego "JBOD i zfs z RAIDZ-2" to równie dobrze możesz go zostawić wolnym by to system zarządzał co się znajdzie w jego cache, a jak bazę masz wystarczająco niedużą to i tak skończy się to
@Qrystus: No co ty ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie mogę z tym nic zrobić poza przenoszeniem tego po systemach plików lub systemach operacyjnych i sprawdzaniu gdzie to gówno w ogóle działa.
@Qrystus: skoro znasz temat to może zdradzisz mi jak to najlepiej ustawić żeby baza około 50GB chodziła normalnie przy dużych zapytaniach i masie userow? Zasoby mam praktycznie nieograniczone.
Pytanie jak "duże" są to zapytania. Być może tu jest problem i trzeba by je przejrzeć czy nie ma tam jakiegoś bagna. Dodatkowo w SQL Central chyba można podejrzeć co najmocniej jedzie po bazie.
@carlo497: Skoro uważasz że system i silnik nie zarządzają pamięcią tak jak powinny to prawdopodobnie nic nie będzie nią zarządząło tak jak uznasz za stosowne. Jak dla mnie po latach doświadczenia z bazami to tylko RAID-10.

Poza tym jeżeli nadal masz problemy wydajnościowe to wypada ustalić co jest tego przyczyną bo kill-it-by-hardware to drogie i krótkowzroczne podejście.