Wpis z mikrobloga

Tak niestety najczęściej wygląda studiowanie. Byle łatwiej, byle przyjemniej, byle się nie przemęczyć. Tuż przed rozpoczęciem rejestracji na przedmioty jest poszukiwanie tych najłatwiejszych przedmiotów, a jak przedmiot obowiązkowy to najłatwiejszych prowadzących. Przez takie #yolo na studiach po studiach potem płacz i lament, że studia nie dały upgranionego zawodu, super pensji i życia jak w serialu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Serio ten papierek jest tak ważny? Czasem mam wrażenie, że ludzie idą na studia dla imprez a dyplom to robią tylko dla rodziców. Potem i tak kierunek UK xD

#studia #studbaza #przegryw
szcz33pan - Tak niestety najczęściej wygląda studiowanie. Byle łatwiej, byle przyjemn...

źródło: comment_Wvh6XJrbwh8LMH9ju5EuLp3jlAHbtXeA.jpg

Pobierz
  • 67
@WillyJamess: Skąd ja to znam, Polsko-Japońska here- niby takie super i hiper fajne. No i fakt mamy lepiej niż na polibudzie bo nie ma jakichś sprawozdań czy gównofilozofii, ale czym wyższy semestr, tym bardziej przedmioty typowo komputerowe, czy nawet jakiekolwiek programowanie są wypierane przez #!$%@?-
A to jakieś projektowanie systemów w Enteprise Architect, gdzie typ nam powie jak sobie wyklikać pare encji, nikt nic nie umie, tylko klepie na pałę, a
czasami się wiesza jak student po niezdanej sesji ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@agaciksa: mój borze, jakie to trafne określenie. :D

@szcz33pan: mam do wyrobienia 6 semestrów przedmiotów ogólnouniwersyteckich. Większość tych autentycznie ciekawych nie pasuje bo jest w złych godzinach i miejscach. Rozumiem że mam brać jakiś beznadziejny ogun z robiącym problemy prowadzącym, a nie coś lajtowego żeby tylko zaliczyć, skoro i tak i tak przedmiot mnie
@szcz33pan: masz racje ja poszedlem na studia po stypendium socjalne(dostawalem 900zl/mies), choc biedny nie bylem, rodzice nie musieli pracowac, bo mieli kase uskladana za zycia, czyli dochod nasz byl oficjalnie 0zl)no i wlasnie poimprezowac. Szkoda zycia by pracowac juz od 18 roku zycia. I tak przez 5 lat dostawalem niezle stypendium na gowno kierunku, nie zaluje a wrecz jestem z siebie zadowolony( ͡° ͜ʖ ͡°) Obecnie UK
@plushy: no na pewno komunikacja społeczna jest najważniejszą umiejętnością dla inżyniera. Z szefem będe potrafił rozmawiać o podwyżkę, a jak mi każe most zaprojektować to się zawali. Logika mnie poraża. Takich rzeczy dodatkowych się uczy ale inż. czy inny kierunek nie powinien tym sobie dupy zawracać tylko mieć o tym świadomość.
@siseniorita: Jak zaprojektujesz most jeśli nie potrafisz zebrać wymagań? Jak powstrzymasz zawalenie mostu jeśli nie potrafisz w prosty sposób przekazać że to jebnie? Od liczenia są komputera, praca inżynieria w dużej mierze polega na komunikacji z innymi.