Wpis z mikrobloga

Orientuje się ktoś w temacie dofinansowania do kotłów/pieców centralnego ogrzewania? Mamy aktualnie dość stary piec niskiej kategorii gdzie palimy flotokoncentratem i planujemy zmienić go na nowy piec z podajnikiem na eko-groszek.

Są jakieś dofinansowania do takich rzeczy? Jeżeli tak to ile i czy dla wszystkich mieszkańców Polski są takie same czy to zależne od gminy?

Wołam speców z #budownictwo bo pewnie ogarniacie coś w temacie.

#kotly #piec #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 6
@atc_damian: nie mam kotła z podajnikiem a chcę taki mieć. Bez dofinansowania i tak go kupimy ale może przy okazji dałoby się coś zaoszczędzić.

Dzienne rozpalanie lub przekładanie żaru nie wchodzi w grę.
@atc_damian: no tak zrobimy. Ogólnie chodzenia do pieca więcej bo albo się słabo pali albo trzeba dołożyć.

Ogólnie jeszcze robimy ,,techniką" z namaczaniem opału wodą, dokładamy 2 razy na dobę cały piec i się to tam kisi a domownikom nie dało się przemówić. W końcu się udało i chcemy przejść na podajnik - zwłaszcza, że za jakiś czas w domu zostanie jedna osoba, która na starość musi mieć coś lżejszego niż
Zmieniacie z powodu zakazu sprzedaży flotokoncentratu na Śląsku?


@atc_damian: zmieniamy by zwiększyć wygodę palenia w piecu. Aktualnie jest tragedia, około 4-5 razy zejścia do piwnicy po pracy w ciągu dnia.