Wpis z mikrobloga

Hej mirki szukam jakiegoś konta inwestycyjnego gdzie będę mógł utopić mój hajs w następujących rzeczach (czytaj. chcę mieć możliwość kupna tego lub większości z nich w jednym miejscu):
rynek finansowy:
- obligacje
- lokaty
- fundusze
- akcje spółek
- forex (fundusze które grają na forexie)

rynek złóż i metali szlachetnych
- złoto
- srebro
- inne metale

opcje kupna/sprzedaży - czy w ogóle osoba fizyczna tu coś zdziałać?

#inwestowanie #gielda #inwestycje #banki
  • 7
@KwasowyProktolog10kJava: ładna dywersyfikacja, szanuje.
Oczywiście że jako osoba fizyczna możesz "bawić się" w opcje tylko że nie znam nikogo a nawet nie słyszałem o kimś, kto by na tym zarabiał w długim terminie.
Jeżeli chodzi o surowce, to złoto jest najbardziej zmanipulowanym instrumentem i służy do wybijania SL. Ale oczywiście każdy początkujący "inwestor" tym się interesuje.Dlatego jeżeli surowce, to tylko fizyczne kupno.
Jeżeli chodzi o grę na Forex poprzez fundusze to
@Fryderyk94
Generalnie złoto zamierzam kupować fizycznie, a zapytałem z czystej ciekawości czy jest taki kombajn.

Generalnie teraz sprzedał bym opcje na kupno jakiś rzadkich minerałów z terminem wykupu po 2025 i poczekał aż NASA zacznie ściągać materiał z asteroid i potem bym kupował opcje po taniości :D
@Fryderyk94: DIF i SAXO Bank z tym że ten drugi jest dla troche większych inwestorów. Jak masz zamiar to robić długoterminowo i masz troche kapitału 200K+ to warto pomyśleć nad wehikułem inwestycyjnym żeby zoptymalizować sobie podatki.