Wpis z mikrobloga

Z góry przepraszam, za morze tagów, ale do rzeczy.
Jak wiecie lub nie, Hans Zimmer zagra w tym roku trzy koncerty w Polsce:
Ergo Arena w Gdańsku, Tauron Arena w Krakowie, i Atlas Arena w Łodzi.
Na którym z tych stadionów akustyka jest najlepsza? I drugie pytanie, jakie miejsca są najlepsze?
Wiadomo, że nie ma co spodziewać się cudów, bo obiekty te nie są zaprojektowane pod kątem koncertów, ale może macie jakieś spostrzeżenia.
#gdansk #krakow #lodz #ergoarena #tauronarena #atlasarena #hanszimmer #zimmer #koncert #muzyka #muzykafilmowa
  • 10
@extralion: miałem przyjemność wykonywać kilka koncertów w Tauron Arenie podczas FMF. Generalnie wszystko zależy od pracy akustyków. Jeżeli możesz wybierać, to kup miejsca w okolicach środka, tak, żeby mieć dobry widok na scenę, a przy okazji szansę na dobre nagłośnienie. Miejsca oddalone od sceny oraz bardzo blisko, zwłaszcza pod kątem mogą być źle nagłośnione.
@extralion:
W Atlas Arenie wygląda podobnie. Byłem co prawda na występach kabaretowych akustycy #!$%@? po całości, a także na Scorpionsach i było w porządku. Pewnie zależy jak trafisz.

Jeżeli brałbyś pod uwagę AA, to skłaniałbym się nad płytą niż trybunach.
@extralion Byłem na wszystkich i wygrywa Tauron. Jak nie masz dwóch lewych rąk, a chciałbyś wejść za darmo na któryś z tych koncertów ( VIP, plus wejścia na BackStage) to daj znać.
@extralion: Ja byłam na dwóch koncertach dzień po dniu w Atlas i Ergo - Atlas zdecydowanie lepiej, w Ergo dźwięk był strasznie płaski i generalnie sporo ludzi narzekało. Najczyściej było bliżej sceny, ale też nie pod samą sceną, tylko bardziej w stronę środka płyty.