Wpis z mikrobloga

@karpadoor: W takim razie szefie pytanie które spędza mi sen z powiek. Kupiłem Wieltona za dobre pieniądze (8zł) ale niestety nie władowałem w to dużo bo chciałem potem jeszcze dokupić. Teraz jest po 14 i się zastanawiam czy brać bo raczej jest to perspektywiczna spółka, rozwój teraz w Afryce, w Europie ciągle wzrasta itd...
Czy nie ma sensu teraz "równać do góry" i czekać na jakieś wysypanie się kursu? Perspektywa inwestycyjna
@sprzedam_nerke: Co do Wieltony to nie doradzę za bardzo bo już na starcie dyskwalifikuję spółki które osiągają historyczne maksima, większość z nich po takich maksimach albo ma korektę i trend boczny bo nikt nie chce sprzedawać tanio i z czasem może spadać, albo uwaga: rośnie dalej (ale to już hazard/spekuła) czyli omijam, patrz punkt wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Co do inwestycji długoterminowych o których mówisz np.
@sprzedam_nerke: ja się wycofałem na 39 po rekomendacji. Coś się złego dzieje. Może juz wiadomo że raporty jednak nie będą dobre. Ale dziwie się bo konsumpcja w polsce rośnie a Eurocash ma 30% rynku jak nie więcej...