Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#depresja #dystymia #pozwolenienabron #pytanie #pytaniedoeksperta #bron #prawo #polska #psychologia #psychiatria
Cześć Mirki,
Zmagam się z przewlekłą depresją, jako że temat ciągnie się już wiele lat podejrzewam dystymię.
Zastanawiam się nad skorzystaniem z pomocy psychiatrycznej ale martwi mnie kwestia tego czy ewentualne rozpoczęcie leczenia nie będzie się stanowić dla mnie problemu w przyszłości, myślę tu przede wszystkim o pozwoleniu na broń, którą fascynuję się od dziecka i która zawsze była obecna w moim domu (wojskowe i myśliwskie tradycje), ale temat w sumie dotyczy nie tylko pozwoleń na broń ale rozciąga się na szereg innych uprawnień, które wymagają przejścia odpowiednich badań.
Jak to więc jest, czy w przypadku ubiegania się o któreś z tych uprawnień liczy się tylko to w jakim stanie psychicznym znajduję się w momencie badania czy też bycie leczonym, nawet x lat wcześniej będzie na to rzutowało i będzie stanowić przeszkodę nie do obejścia?
Czy w ogóle istnieje możliwość tego by temat takiego leczenia wypłynął w jakiś sposób? Prywatna placówka nie ma chyba obowiązku udostępniania karty, nie mylę się? A jak z receptami? Mają one kilka kodów kreskowych które są skanowane w aptekach, ale nie słyszałem o jakiejś centralnej ewidencji czy coś więc zakładam, że dane sczytywane z recepty, służą jako informacja przy kontroli placówki i po x latach jest usuwana, dobrze myślę?
Więc jak to jest Mireczki, zostanę obywatelem drugiej kategorii jeśli zacznę leczenie czy nie?

Dzięki za odpowiedzi

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: nikt Ci tu nic ostatecznego nie powie. Obecna ustawa mówi, że "nie można stanowić zagrożenia dla siebie i innych". Jak się podczas badania do pozwolenia przyznasz, że miałeś gorszy okres to wszystko zależy od lekarza. A jeśli uzna, że nie spełniasz tego kryterium to ma obowiązek powiadomić o tym WPA (Policję).
Obecnie nie ma czegoś takiego jak obowiązek zasięgania informacji o historii medycznej w jakimś skomputeryzowanym rejestrze. Tak między Bogiem
@AnonimoweMirkoWyznania: ciekawy problem. Depresja depresją, to choroba. Ale odpowiedz sam sobie na pytanie czy jesteś odpowiedzialny. Nie obchodzi mnie czy zawsze chciałeś mieć własną klamkę, czy interesujesz się militariami. Po prostu: czy jesteś odpowiedzialny, czy radzisz sobie z życiem, z problemami. Jeżeli tak - nie widzę przeszkód.
OP: > Nie lepiej zamiast bawić się w zezwolenia kupić sobie rewolwer czarnoprochowy ?

@Asterling: Remik jest od dawien dawna ()

Najpierw zdrowie, później uprawnienia. Idź prywatnie, dostaniesz SSRI, wyleczysz się i zrobisz bez problemu


@goryl_w_garniturze: No właśnie o to chodzi czy fakt że się leczyłem nie będzie przeszkodą nawet gdybym był w świetnej kondycji psychicznej

Tak w ogóle to głupia jest