Wpis z mikrobloga

Witam w kolejnym cyklu #dncprodukuje - dzisiaj krótko, zwięźle - i przede wszystkim na temat!

A zatem na ósmy ogień idzie prawdziwa perełka dla fanów #retrowave - sprawdzajcie zapowiedź najnowszego albumu grupy POWERNERD, w którym maczałem nawet ze 2 paluszki ( ͡° ͜ʖ ͡°) - ten od miksu i ten od masteringu.

Oprócz mnie na albumie udziela się śmietanka sceny retromuzy - Dana Jean Phoenix, LEBROCK, Cody Carpenter (z tych Carpenterów!), Philipp Johann D'atri oraz Volkor X

Spodziewajcie się klasycznego #!$%@?ęcia w guście tuzów gatunku takich jak (tfu) Kavinsky. Polecam!

Album wychodzi 24 lutego!

#produkcjamuzyki #newretrowave #synthwave #muzyka #muzykaelektroniczna #80s #retro
donothingclub - Witam w kolejnym cyklu #dncprodukuje - dzisiaj krótko, zwięźle - i pr...
  • 2
@donothingclub: nie wiem czy do Ciebie to pytanie, ale zawsze byłem ciekaw jakich syntezatorow perkusyjnych uzywa się w nagraniach retro? Sam tworzę coś w podobnych klimatach ale robię na jakichś emulatorach 909 lub EMI a to totalnie nie to..
@lanekrasz Głównie rzeczy z epoki ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Najczęściej spotykane bitmaszynki w synthwave/outrun/retrowave to LM-1, Linndrum, Linn 9000, TR707, Simmons SDS-V (SDS-7 też) - no i faworyt wczesnych rapów (ale nie tylko) - Oberheim DMX.

Posprawdzaj je sobie - sampli w necie (w wysokiej jakości) jest mnóstwo - myślę, że od razu większość z nich dopasujesz do jakiegoś hitu z lat 80 ( ͡° ͜ʖ