Wpis z mikrobloga

Mirki z #siecikomputerowe
Próbuje dla zabawy założyć #openwrt lub #ddwrt na Edimax 3G-6200n
Niby znalazłem informację na https://wiki.openwrt.org/toh/edimax/3g-6200n
i wszystko pięknie się instaluje. Jak włączę urządzenie to owszem pojawia się na radiu sieć OpenWrt, nawet się da połączyć, dostaję IP. Jednak za Chiny nie mogę ani pingowć edimaxa ani wejść w jakąkolwiek konfigurację. LAN natomiast chyba leży totalnie.
Wróciłem do firmowego oprogramowania... Jednak chciałbym się openwrt lub ddwrt pobawić.
  • 7
@defoxe: Po pierwsze teraz to bardziej LEDE niż OpenWRT
Po drugie gotowe obrazy (a już na pewno te dla urządzeń z 4MB flasha) nie mają LuCI (interfejsu webowego). Nie masz też miejsca, żeby go doinstalować z pakietów. Musisz albo zbudować swój obraz ale jeżeli dopiero zaczynasz się bawić to raczej odpada albo tak jak @Triak napisał: konfigurować przez SSH
@defoxe: E cos mi sie nie chce wierzyć. Czytałeś adnotacje itd odnośnie tego co wgrałeś i jak na niego wbić?to widzę jakaś wersja testowa chyba z tego co na szybko zerknąłem
@defoxe: Jak dostałeś IP to przynajmniej DHCP pod adresem bramy działa, czyli urządzenie jest. Kwestia tego gdzie ma wystawioną konfigurację. W LEDE (i w nowszych buildach openwrt chyba też) masz od razu SSH. W starszych musisz najpierw wbić przez telnet i ustalić hasło - dopiero to aktywuje SSH.