Wpis z mikrobloga

Cześć, projektuję reduktor jednostopniowy i mam problem z uszczelką umieszczaną w pokrywie wału wejściowego (zębnika). Czop wyjściowy ma mieć średnicę fi 22, czop pod łożysko - 25. Tak się trafiło, że nie ma uszczelki na średnicę coś pomiędzy tymi dwoma, co wymaga projekt. Jest tak ze względu na to, że podczas nasadzania łożyska powierzchnia pod uszczelkę uległa by uszkodzeniu, dlatego problem zwykle można rozwiązać robiąc pow. pod uszczelkę o mniejszej średnicy (stopniowanie).

Prowadzący coś wspominał o jakimś triku na rozwiązanie tego problemu i jak dobrze zrozumiałem, to powinienem wykonać coś takiego jak na obrazku? Nie mogę dać do końca średnicy fi 22 ze względu na to że musi być powierzchnia na której osadzony element mógłby się oprzeć (na przejściu z fi 25 do fi 22)

#autocad #projektowanie #studia #studbaza #inzynieria #pkm #maszyny #polibuda #reduktor
Visher - Cześć, projektuję reduktor jednostopniowy i mam problem z uszczelką umieszcz...

źródło: comment_20EB3DxrU2p7Y2SLBLko0Qpdr8XJjnWk.jpg

Pobierz
  • 13
@Visher:
Daj tuleję pod uszczelnienie (pasowanie na H/m i będzie się trzymać, ewentualnie na stały wałek). Nie zapomnij zrobić rowka, żeby dało się zdemontować.

A tak przy okazji, to ten pierścień sprężynujący "przytrzymujący" łożysko to nie bardzo. Weź to przelicz zmęczeniowo, bo na to wygląda, że Ci się wał w tym miejscu złamie.

Po co taka gruba uszczelka pomiędzy pokrywą, a korpusem?
@kingbruceleekaratemistrz: @Zipperek: @velaskez: dobra nie wiem co ja #!$%@?łem, ale faktycznie są simmeringi na średnicę coś pomiędzy - fi 23, 24. Problem więc rozwiązany.. zmęczony jestem pracą nad tym reduktorem

Choć ciekawi mnie wciąż jakby taki problem można było rozwiązać gdyby jednak istniał, bo podobno jakieś rozwiązanie jest
@WP84: zapewne cię rozczaruję moją odpowiedzią, ale wymiary tych pierścieni, uszczelek - wziąłem z dupy, tak na oko. 0.5 mm, albo 1.0 mm, albo 1.5 mm. Byle by kształt się zgadzał.

Kierunek który studiuję (AiR) ma w toku nauczania czterdzieści kilka przedmiotów w tym PKM, bardzo szlachetne byłoby zgłębić wszystkie te tematy, ale zabrakło by czasu na mycie się i jedzenie. I tak reduktor narysowałem sam od postaw (wzorując się na
@WP84: idea tych studiów to dać studentowi namiastkę, informację, że coś w ogóle istnieje i jakie są w tym problemy. Zerknij sobie na syllabus ile tego jest: http://syllabus.pk.edu.pl/plan/show/html.pk?id=1417

Nie jest to w sumie takie złe. Ostatecznie skupia się na Automatyce i Robotyce, ale jeżeli student jest ambitny, to jest w stanie w każdej dziedzinie coś powiedzieć, skojarzyć fakty i problemy.