Wpis z mikrobloga

Witam, możecie polecić jakieś artykuły związane z tworzeniem aplikacji sieciowych, które dość szybko tłumaczą potrzebne zagadnienia z tym związane. Chodzi mi o to, że mam na przykład aplikacje na pc i łącze się przez internet z raspberry pi i zarządzam GPIO. Nie mam wiedzy w jaki sposób to zrealizować. Myślałem o aplikacji Desktopowej w pyGame a po stronie raspberry stworzyć daemona, który obsługiwałby dane pochodzące z zewnętrznego komputera wszystko to za pomocą biblioteki socket w pythonie. Potrzebne jest mi to w celach naukowych do sterowania robotem :)

Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#python #raspberrypi #programowanie
  • 4
  • Odpowiedz
@iCoiNic: Nagminne są trzy podejścia:

1. Na malinie wystawiasz aplikację z panelem przez www, którą sterujesz skąd tam chcesz, prosto z przeglądarki
2. Na malinie wystawiasz gołe API jednego z popularnych rodzajów - REST, SOAP albo RPC do którego dopisujesz klienty na te platformy które potrzebujesz, czyli np czyste www, desktopowa apka albo mobilna apka
3. Na malinie wystawiasz demona po socketach i albo używasz jakiegoś własnego protokołu albo jakiegoś gotowca
  • Odpowiedz
@iCoiNic: czy ma to być komunikacja dwukierunkowa w realtime? Bo jeśli nie to panel www będzie najbardziej uniwersalny. Jeśli tak to sockety w phytonie na malinie i dedykowana aplikacja kliencka. W takim projekcie pokusiłbym się jeszcze o strima obrazu. Klik1 Klik2 Klik3
  • Odpowiedz