Wpis z mikrobloga

@twinzpl:

Przecież nikt nie zamierza puszczać na max regulator

Myślisz, że tylko "max #!$%@?" potrafi być słyszalny u sąsiadów? Ładne myślenie życzeniowe.

nie wiem, pół roku mieszkałem w bloku i nikt się nie czepiał

A może nikt nie chciał z tobą rozmawiać? Skoro już jesteś takim chamem, że zakłócasz spokój innych głośną muzyką, to nikt nie chciał sprawdzić jakim chamem jesteś przy spotkaniu face-to-face.
@polecam_poczytac_heideggera z sąsiadami dobrze żyłem. blok był nowy i nie mieszkali tam starsi ludzie a raczej osoby w przedziale wiekowym 25-40. Oglądanie tv a puszczanie muzyki co za różnica. TV też nie oglądasz żeby sąsiadów nie denerwować? Kotletów nie ubijasz? Pralki nie włączysz na noc? Bez przesady.
@twinzpl:

blok był nowy

Struktura budynku też swoje robi. W bloku, w którym mieszkam, ściany wydają się jakby zostały zrobione z dykty.

nie mieszkali tam starsi ludzie a raczej osoby w przedziale wiekowym 25-40

Co ma wiek do tego?

TV też nie oglądasz żeby sąsiadów nie denerwować? Kotletów nie ubijasz? Pralki nie włączysz na noc?

Ale naucz się rozgraniczać rodzaje hałasu. Gotowanie czy sprzątanie generuje hałas konieczny, nie masz jak tego
@twinzpl:

starszym ludziom bardziej przeszkadza taki hałas muzyki.

A ja właśnie bym powiedział, że hałas przeszkadza wszystkim bez względu na wiek.

najlepiej puścić raz i spytać sąsiadów czy im to przeszkadza.

Nie lepiej nie tworzyć zbędnych sytuacji potencjalnie konfliktowych? Nie wszyscy są w stanie wprost wyartykułować swoje myśli. Niedomówienia prowadzą do frustracji, która potrafi nagromadzić się w czasie.

Skoro chcesz słuchać głośno, czyli jak przypuszczam słyszeć muzykę w każdym miejscu swojego
@twinzpl: czy gorsza jakość dźwięku w słuchawkach jest usprawiedliwieniem dla uprzykrzania życia sąsiadom? Wydaje mi się, że nie. I to, że nikt nie zwrócił Ci uwagi na głośną muzykę, nie znaczy, że nikomu to nie przeszkadza. Ja np. nie dzwonię po policję (choć prawo jest po mojej stronie), ponieważ nie chcę sobie psuć stosunków z sąsiadami. Ale gdy taka sytuacja będzie się powtarzać coraz częściej, to prawdopodobnie to zrobię.