Wpis z mikrobloga

Tydzień temu, podczas przeglądania mirko, po wpisie @peplak w temacie: "jaka jest najlepsza, lub najbardziej żenująca rzecz, którą zrobiliście z miłości?", wiedziałem jaki prezent na walentynki zrobić "mojej właścicielce". W jednej z odpowiedzi, ktoś podsunął pomysł:
"mówiąc, że dam 'gwiazdkę z nieba' kupiłem kawałek meteorytu... " Dostał za to tylko 36 plusów.
Parę komentarzy niżej @MaxiimumR napisała że to jest genialne, a nie żenujące/głupie. I od razu plusów 86!

Ten pomysłowy mirek to @Arane:
Dzięki stary!

Zorientowałem się w cenach i przypomniałem sobie wiedzę o meteorytach. Nie jest drogo - za kilkadziesiąt złotych można kupić ładny okaz. Poza tym, nie musi być duży - chodzi o symbol.
Zamówiłem ponad dziesięciogramowy okruch żelazny Campo del Cielo, który spadł ok 4 tys lat temu na terytorium dzisiejszej Argentyny. Najdłuższy wymiar, to trochę ponad 3 cm.

W międzyczasie "zasiałem", zadając swojej pani pytanie: czy chciałaby dostać "gwiazdkę z nieba"?
Mimo tego że nie należy do głupich kobiet, odpowiedź była typowa dla #rozowypasek - "Przecież to niemozliwe". Może nie zapytałem w zbyt romantyczny sposób.

Pierwszy problem. Jak to zapakować?

Przejrzałem chyba pół allegro wpisując wszelkie synonimy słów: gablotka, szkatułka. Sprawdziłem ramki i puzderka na biżuterię.

Nic.

Odpowiedź trafiłem będąc w małym sklepie z asortymentem fotograficznym - dość gruba i ładna ramka na zdjęcie.
Mała wizyta u znajomego szklarza i mamy piękne "nubukowe" wnętrze.

Następny problem: jak przymocować ten meteoryt?
Czy zrobić małą półeczkę, czy przykleić na stałe? Przydałoby się, aby była możliwość obejrzenia obiektu wraz z "wzięciem do ręki"

I nagle objawienie. Przecież to metal!
Dwa małe i silne magnesy pięknie załatwiły sprawę.

Następne zadanie. Tabliczka z "rodowodem". To co dostałem od sprzedawcy, to była również jego reklama. Chciałem zamówić grawer, ale mogłem się nie wyrobić w czasie.
Finalnie zrobiłem ją drukując opis na srebrnym brystolu.

Najpierw dostała kosz z różami, a na deser "gwiazdkę z nieba". Reakcja bardzo pozytywna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#zwiazki #podrywajzwykopem #walentynki #diy #prezent #chwalesie #astronomia #kosmos #majsterkowanie #gwiazdy
taxi20 - Tydzień temu, podczas przeglądania mirko, po wpisie @peplak w temacie: "jaka...

źródło: comment_JKFabCU3omPAnOq1iphpgh9d3iiTISv6.jpg

Pobierz
  • 53