Wpis z mikrobloga

Robole to jednak straszne bydło... Tuż pod moim blokiem buduje się nowe przedszkole. Wracam wczoraj z pracy, około 19 wysiadam z autobusu i czuję gryzący smród. Cała okolica śmierdzącym dymem. W powietrzu wręcz unosi się zapach chemii. Kłęby dymu widać wyraźnie że pochodzą z budowy.
Poszedłem tam, furtka nie zabezpieczona, na terenie budowy nikogo nie było. Za to wewnątrz dziedzińca świeżo budowanego przedszkola tliło się ognisko z papy, styropianu, szmat i innych śmieci. Zasypałem ile się dało śniegiem. Zadzwoniłem po patrol straży miejskiej i zamierzam się zaraz wybrać na tą budowę odszukać kierownika i porozmawiać z nim i policją. #smog jest taki w #warszawa że się ledwo oddycha a tu jeszcze jacyś robole duszą całą okolicę toksycznym dymem.
#patologia #robole
b.....u - Robole to jednak straszne bydło... Tuż pod moim blokiem buduje się nowe prz...

źródło: comment_HNZ2T8vtWHyTWismCiqfoj6bGnqLOBU6.jpg

Pobierz
  • 29
@blubi_su: idź do kierownika bezpośrednio, a jak będzie fikał, to powiedz, że mu zgłosisz, że ma tablicę niezgodną z przepisami XD:
§ 13. 1. Tablica informacyjna zawiera:
1) określenie rodzaju robót budowlanych oraz adres prowadzenia tych robót,
2) numer pozwolenia na budowę oraz nazwę, adres i numer telefonu właściwego organu nadzoru budowlanego,
3) imię i nazwisko lub nazwę (firmę), adres oraz numer telefonu inwestora,
4) imię i nazwisko lub
@blubi_su: Kiedyś też u sąsiada robili. Mieli taki kontener na śmieci zamówiony, to sobie w tym kontenerze urządzili ognisko. Jak tylko poczułem ten smród, to dostałem szału. Wybiegłem na balkon, patrzę a tam już odjeżdżają. No to jak nie ryknąłem na nich, to się goście wrócili i zgasili. A moja mama, głupia jeszcze mnie uciszała, że co sobie sąsiedzi pomyślą olaboga. Mentalność po komunie.
UPDATE :
Udało mi się dostać numer telefonu do kierownika budowy. Powiedział że nic o tym nie wiedział. Przeprosił i powiedział że wyciągnie konsekwencje wobec robotników którzy wczoraj wieczorem byli na terenie placu budowy.
No zobaczymy ile w tym prawdy.
Wołam komentujących: @Piotrek00: @Philip_Melrose: @polik95: @tosyu: @susi33: @denerwujesie: @ZasilaczKomputerowy: @pan_obszczymur: @viejra: @niemasprawy: @Rain_:
@blubi_su: wąski, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili. A tak serio, to szanuję ludzi, którzy robią coś z rzeczami, które ich #!$%@?ą w bezpośrednim otoczeniu oprócz narzekania i wpisów na mirko i fejsie! A na przyszłość jak nie będziesz wiedział gdzie takie rzeczy zgłosić, w przypadkach, gdy policja i straż miejska odpada to zostaje jeszcze nuemr 19 115
@blubi_su: Jest to raczej prawdopodobny scenariusz. Kierownik organizuje wywóz odpadów z budowy, których to koszt jest rozdzielany na podwykonawców. No a wiadomo co się robi jak chce się przyoszczędzić.
Fizyczni z jakimi miałem styczność, to w 95% patola nieziemska, nieważne jaka budowa.