Wpis z mikrobloga

@SuperMaslo: czystosc P2?co to za skala? czystosc to Si-Si1, kolor G, certyfikatu nie ma - bo to stary szlif,jako certyfikat masz na mysli GIA,AGS,EGL? bo cos co wystawia np apart - podpisany przez Grazynke-"ze to diament" to nie wchodzi w rachube,Autentycznosc potwierdzam wycena na pismie wyrobu(np dla ubezpieczalni)
  • Odpowiedz
@SuperMaslo: widzisz- nigdy nie pracowalem z odrzutami czyli wlasnie P ba! nawet nigdy nie spotkalem ich w pracy -a pracuje jako zlotnik od 10 lat. w opini handlazy kamieniami z Atwerpi wyznania slusznego- cetyfikaty na kamienie ponizej 0,5ct to troche przerost formy nad trescia i bardzo zwyzaja cene,Cena mojego kamyka jest dosyc niska w stousnku do masy- ale zostaje -bardzo czynnik z 4c - szlif,moglbym oddac do ciecia i zrobic z
  • Odpowiedz
@darkinvaider żałuj bo te "odrzuty" strasznie obniżają cenę kamienia i często skaza jest niewidzialna dla oka. Ja szukałem dla różowego po giełdach, allegro i olxach i tak masz racje certyfikaty dla takich drobin są zbędne ale ograniczał mnie budżet i nie miałem jak fizycznie obejrzeć ich, dlatego wolałem mieć papier.

Twój kamień z nietypowym szlifem wykorzystany w czymś innym niż pierścionek mógłby zrobić furorę.

Boję się że za pare lat chińczycy zrobią
  • Odpowiedz