Wpis z mikrobloga

Automirki, mam samochód do odbioru od lakiernika, malował przednie nadkole, lakier ma troche inny odcień, niż cała reszta saomochodu. On z tekstem, ze za 3 miesiace bedzie taki sam, bo stary lakier jest wyblaknięty i ten też potrzebuje trochę czasu. Prawda to, czy raczej ściema? Poczytałem trochę internetów i różnie ludzie piszą, ale z przewagą na "nie'.
#motoryzacja #lakiernictwo #samochody
  • 16
  • Odpowiedz
@Piz-dur no ale idąc tym tokiem to ten stary lakier też będzie blaknął przez 3 miesiące i nigdy kolor nie będzie wyrównany. To jakby wyruszyć w podróż pojazdem z punktu A i druga osoba jedzie takim samym pojazdem taką samą prędkością ale wyruszyła 300km za nami, więc cały czas odległość to 300km.

Btw. Nie widziałam, żeby lakier tak szybko tracił kolor, jeśli kolor ma stracić kolor po 3 miesiącach to raczej kiepski
  • Odpowiedz
Ściema, źle dobrał lakier i tyle. Powinien uwzględnić wiek samochodu. Można spróbować spolerować trochę sąsiednie panele aby sie nie rzucało za bardzo w oczy.
  • Odpowiedz
@JaSebek: Czerwony.
@kawaiimaid666: Nie mogę dać fotki, bo niestety jestem 100km od samochodu, opieram się jedynie na relacjach rodziców. Też mi się wydaje, że to trochę nielogiczne, bo oba lakiery będą blaknąć.
@LubieKawe: @jarezz: @jarpen1234:

Rodzice się z nim umówili (na piśmie), że jeżeli po 3 miesiącach lakier będzie nadal zły, to powtarzają robotę. Chyba dobry układ? Ja dopiero zobaczę samochód za tydzień, więc ciężko mi jest
  • Odpowiedz
@Piz-dur przecież podstawą przy lakierowaniu jest dobranie koloru na podstawie jakiegoś elementu z tego samochodu, zazwyczaj jest to klapka wlewu paliwa, bo łatwo zdemontować. On pewnie dokupił lakier na podstawie kodu lakieru bez uwzględnienia tego jak lakier wygląda.
  • Odpowiedz
@Piz-dur: na moje to robotę #!$%@?ł chłop... albo jest daltonem. Jeśli mają rodzice na piśmie gwarancje to spoko, chociaż ja zamiast dać mu drugi raz auto do roboty wolałbym kasę na pokrycie kosztów usługi w innym warsztacie
  • Odpowiedz
@Piz-dur: jak czerwony lakier jest juz różowy albo tlenkowy i jest to lakier z bezbarwną powłoką to polerka nic nie pomoże, a jak jest bardzo spłowiały to nie da rady, nawet przepylaniem tego nie zrobi tak zeby nie było widac, czasami nie pozostaje nic jak malowanie całego boku np. powinno sie troche wyrównac z czasem.
  • Odpowiedz