Wpis z mikrobloga

Mam problem z działaniem karty sieciowej bezprzewodowej (jakiś zwykły Atheros) w serwisowanym starym notebooku Asus Z53U. System świeżo postawiony (Vista x32), wszystkie niezbędne drivery wgrane.

Problem jest taki, że przy próbie połączenia z moją siecią (hasło, WPA2-Personal) nonstop próbuje ją identyfikować. Status połączenia pokazuje jako połączenie lokalne, czyli w teorii jest połączenie do routera, ale nie ma na zewnątrz (Internet).
Ciekawe jest to, że gdy ustawię w routerze moją sieć jako otwartą, bez hasła i żadnych zabezpieczeń, notebook bez problemu natychmiastowo łączy się z siecią, jest dostęp do Internetu, ping działa bez problemu, itd.

Próbowałem już chyba wszystkiego. Reinstalacji sterowników, stawiania systemu od nowa, ustawiania statycznego IP, zmiany kanałów w routerze, wyłączenia opcji pozwalania Windowsowi na wyłączanie karty sieciowej w celu oszczędzania energii, restartu winsock i wszystkich usług sieciowych, wyłączania IP v6, update'u BIOSu. Przewertowałem dziesiątki tematów na forach z podobnym problemem i nikt nie ma jednoznacznego i zawsze działającego rozwiązania. Ktoś coś?

Obstawiam jakiś problem z uwierzytelnianiem podczas rejestrowania w sieci. Tylko jak to naprawić?

#komputery #serwispc #naprawalaptopow #siecikomputerowe #windows #kiciochpyta
  • 14