Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 7: 13.02-19.02.2017
Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

Trudno mi oceniać ten tydzień. Niby pojawiły się utwory od znanych producentów, ale mnie nic specjalnie do nich nie przyciągnęło. Może wam się bardziej spodoba, a ja po prostu mam kryzys muzyczny xD. Dzisiaj wyjątkowo krótkie opisy, mam dziś niewiele czasu, żeby się rozpisywać.

10. Galantis - Rich Boy || #dance || Wydane 17.02 w WEA International Inc.
Lekki densowy utwór. Typowy dla Galantis, aczkolwiek zaczynają mnie denerwować, bo dawno już nie wydali niczego na prawdę fajnego.

9. Vigiland - Let's Escape (Tom Swoon Remix). || #bigroomprogressivehouse #polskieedm || Wydane 17.02 w Universal Music
Typowy utwór od Doriana. 9 miejsce za nazwisko, taka prawda.

8. A R I Z O N A - Oceans Away (Vicetone Remix) || #dance || Wydane 17.02 w WEA International Inc.
Kolejny lekki densowy utwór na liście. Podobnie, jak w dwóch poprzednich produkcjach - miejsce za nazwisko.

7. Tujamo - Make U Love Me || #dance || Wydane 13.02 w SPINNIN' RECORDS
1000972473642788990 utwór od Tujamo z takim samym dropem i tej samej stylistyce. Jedynie break do pochwalenia. I tak znajdzie swoich odbiorców, bo na parkiecie zrobi robotę konkretną.

6. Third ≡ Party - Have No Fear || #bigroomprogressivehouse || Wydane 17.02 w Release Records
Mieli lepsze utwory. Typowy, progresywny bigroom. Dobry wokal i fortepian ratuje tą produkcję.

5. Sagan - Can't Stop || #fidgethouse || Wydane 13.02 w Showland Records
Całkiem udany Fidget/bass house z trapowymi wstawkami. Można polecić fanom gatunku.

4. Kygo & Selena Gomez - It Ain't Me || #house #tropicalhouse || Wydane 17.02 w Ultra Records
Można było bać się tej współpracy. Mimo wszystko wokal Seleny nie wkurza. Co do warstwy instrumentalnej - poprawnie.

3. CamelPhat - NYP2 || #house #disco || Wydane 14.02 w Ambient Wave Records
Chyba najbardziej ambitny utwór na liście. Bardzo lubię tego producenta. Co do wydania - przyjemny disco house.

2. Chocolate Puma, Pep & Rash - The Stars Are Mine || #house #futurehouse || Wydane 17.02 w SPINNIN' DEEP
Bardzo lubię całe grono tych producentów. Po takich nazwiskach spodziewałem się mocnego utworu, ale zostałem zaskoczony spokojnym Futurehousem. Słychać jakieś wpływy twórczością Zonderling Na pewno oryginalnie, ale czy jakoś wyjątkowo - to już pozostawiam wam do oceny.

1. Alok, Bhaskar - Fuego || #house || Wydane 13.02 w SPINNIN' RECORDS
Dwóch brazoli wykorzystało motyw z #narcos (Nie jedna osoba mnie zabije za dodanie tego tagu, ale dobra xD) no i jest hit. Tak się robi pieniądze proszę państwa.

Mimo tego, że jestem nastawiony neutralnie do dzisiejszej listy to zapraszam do komentowania.
Tak btw. poprawiałem ten tekst na końcu, bo zdarzyło mi się użyć kilku wulgaryzmów, jeśli gdzieś nie poprawiłem to wybaczcie, ale mam nerwa xD

Link do paczki z utworami

#umf #edm #muzyka #muzykaelektroniczna
  • 6
@Delus: w sumie wszystko słabizna nie licząć track od DUETU CamelPhat

btw ten tydzień słaby? Co za #!$%@?, nowa EP'ka Flume'a, która wjechała jeszcze mocniej niż SC1, nowa epka Culprate'a, Never Let Me Go od Virtual Riot'a, przegenialne, hybrydowe Tellin You That od josh pan'a, kolejny singiel z nowej płyty The M Machine, mała epka collabów od KRANE'a kończąc na fajnym elektryku z Monstercat

linki tak jak wpisywałem numery:

http://www.youtube.com/watch?v=khX_VLa3POw&list=PLwVziAzt2oDI7mxR51BZu6yRhwYbroOIl
http://www.youtube.com/watch?v=sTFd0AkS05k
@avinczikrul: No wiesz, jakby Ci to powiedzieć... w mojej liście skupiam się raczej na typowo klubowych gatunkach, czyli różnego rodzaju house, bigroom, trochę trapu, bardziej melodyjne electro itd. Rozumiem twój ból, ale widocznie moje listy nie są przeznaczone dla Ciebie, bo nie słucham dnb, dubstepu i pochodnych, midtempo też rzadko ląduje na moich playlistach. Na samym początku prowadzenia tego tagu uświadomiłem Mireczków, że wybór produkcji jest w 100% subiektywna. Mimo wszystko