Wpis z mikrobloga

Jedną z zalet mieszkania na wsi jest dostęp do faktycznie domowej żywności wytworzonej starodawnymi metodami z dość naturalnych składników. Ostatnio upolowałem od sąsiedniej gospodyni domowy ser jak zdjęciu. Mleko krowie z dodatkiem suszonych pomidorów i czarnuszki. Cena za solidny kawałek (myślę, że spokojnie ponad kilogram) 15 zł. Smak wyborny. I jak tu żyć w mieście...

#wiejskiezycie

#wies #domowejedzenie #ser #sery #zywnosc #jedzenie #kuchnia
gobi12 - Jedną z zalet mieszkania na wsi jest dostęp do faktycznie domowej żywności w...

źródło: comment_y6ltZwui03Xr8B0DDixs3r3R1l72p0bZ.jpg

Pobierz
  • 30
do faktycznie domowej żywności wytworzonej starodawnymi metodami z dość naturalnych składników.


@gobi12: domowa jest każda żywność robiona w domu, wiec takie to sobie, ale też znaczy, ze była kontrola nad składnikami więc zawsze jakiś plus. Starodawne metody jakoś nijak nie widzę jak mają być plusem.
Naprawdę istotne jest, ze z naturalnych składników.

ergo: gdyby ten ser robiła pracownica w markecie, współczesnymi metodami ale bez konserwantów i upiękniaczy i z naturalnych składników
@gobi12: Słyszałem od kilku osób, że teraz na wsi ciężko jest kupić mleko, czy mięso, bo mało kto trzyma już po kilka krów albo świń (dla siebie), jak to było kiedyś. Ponoć teraz ludzie albo mają "produkcję", czyli dziesiątki zwierząt i wtedy wszystko jest "zakontraktowane", albo po prostu nie trzymają zwierząt, bo się to nie opłaca. Potwierdzisz te informacje? Zastanawiam się, czy tak jest w całym kraju, czy może zależy to
@gobi12: Tez kombinuje, zeby zrobic w ten sposob
@chuckd: Dokladnie tak jak mowisz. Przyklad z okolicy- wies ok 200 osob, oprocz duzej hodowli tylko u 2ch osob jest krowa. Mleko na wlasny uzytek, ludzie ze wsi wola isc do sklepu