Wpis z mikrobloga

  • 234
Kiedyś na plastyce, facetka zapytała jaki kolor jest najcieplejszy. Wszyscy ze żółty, a ja że czerwony. Kazała malować wszystkim coś ze zdecydowaną przewagą żółci na kartce. Ja się uparłem i machnąłem piekło, na czerwono itd. Nawet przy oddaniu pracy zaargumentowalem, ze w piekle jest najgorecej, palą się dusze w kotlach itd.
I wiecie co ta ciota zrobiła?
Wszystkim dała po 5 do dziennika, a mi #!$%@? 3!
Do dzisiaj jak sobie przypomnę to zawsze myślę, o edukacji Polskiej i że w Polsce nie ma mowy o wylamywaniu się ze schematów, trzeba iść tylko ślepo tak jak nas prowadzą. Ale to już nawet nie chodziło system, tylko o facetke z plastyki. Przecież ma własny mózg...chyba
Jakbym prowadził zajęcia i taki małe dziecko bym mi oddało pracę inną niż wszyscy jeszcze argumentując to odpowiednio, to bym mu dał 6 a nie 5. Za własne zdanie, samodzielną decyzje.
Jak mnie to #!$%@? boli, mam nadzieję, że codziennie się walisz małym palcem w szafkę ty głupia babo!
#truestory #feels #polska #szkola #dziecinstwo
  • 29
  • Odpowiedz
@oleorl: ja za to pamiętam jak na plastyce mieliśmy zobrazować "wędrówkę" albo wycieczkę. Mój kumpel narysował dużą komórkę jajową i mnóstwo plemników. Babeczka doceniła pracę i dała mu 6 :D
  • Odpowiedz
No to ja podzielę się swoją smutna opowieścią miłośnika historii. W 2 klasie liceum zmienił mi się na pół roku nauczyciel historii. Nie pamiętam dokładnie tematu zadania domowego, ale gość kazał napisać artykuł, duża dowolność w wyborze tekstu była. Napisałem o patronach Polski, św Wojciechu i Stanisławie bo akurat wałkowalem temat Slawnikowiczow i od razu zabrałem się za drugiego swietego. Większość ocen miałem slaba (ale pisać uwielbiam do dzisiaj) złapałem przy pisaniu
  • Odpowiedz
@oleorl: @miraseq: @Krol_Wszechswiatu: @Metaliop: @PerkoS: @mateoaka: ale mi przypomnieliście...! w gimnazjum musieliśmy przygotować plakat o Powstaniu Warszawskim, wszyscy oczywiście poprzyklejali po kilka zdjęć, trochę tekstu z wikipedii, brokatu (brrr) i piąteczki. ja stwierdziłam, że same zdjęcia są bardziej wymowne i cały brystol zakleiłam zdjęciami, ładnie wszystko dopasowałam, jedyny tekst to był tytuł i bodajże daty i co? gówno, dostałam chyba 3 czy może max 4 (bo
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@absinth
@mateoaka
Najgorsze że taki człowiek może mieć wpływ na naszą przyszłość. Ja na szczęście mam mocny charakter, ale ile osób musiało zrezygnować z różnych rzeczy, bo zostali wysmiani, pomyśleli inaczej, spojrzeli na coś szerzej.
  • Odpowiedz
Najgorsze że taki człowiek może mieć wpływ na naszą przyszłość. Ja na szczęście mam mocny charakter, ale ile osób musiało zrezygnować z różnych rzeczy, bo zostali wysmiani, pomyśleli inaczej, spojrzeli na coś szerzej.


@oleorl: Co gorsza taki człowiek moze mieć wpływ nie tylko na daną jednostkę ale i setki istnień, jak w przypadku niespełnionego malarza Adolfa!
  • Odpowiedz
@oleorl: Ja z plastyki i techniki zawsze dostawałam 3 bo wg babska nie robiłam tak jak chciałam tylko inaczej niż inne dzieci czyli po swojemu. Więc znam ten ból.
Z tym że ja się stosowałam do poleceń ale nie w jej schemat
  • Odpowiedz