Wpis z mikrobloga

Taka mnie refleksja naszla...

#skandaliscisci Polsatu.

Skandalista jest osoba wywolujaca pewnego rodzaju skandale. Przez skandal mozna zrozumiec cos, co w drastyczny sposob odbiega od ogolnie przyjetych norm.

I tak z posrod gosci ktorych na szybko sobie przypominam :

Janusz Korwin Mikke - Byly kandydat na prezydenta Polski, polityk Europarlamentu. Pamietamy go z takich wypowiedzi jak "zawsze sie troche gwalci", "debile" o niepelnosprawnych, "ein reich ein ticket" czy jak mantra o bandze czworga.

Marian Kowalski, byly kandydat na prezydenta. Ostatnio u Chojeckiego "#!$%@?" okreslal aktorki warszawskiego teatru.

Jurek Urban z tygodnika "Nie" ktory zaslynal i zapamietany zostanie jako dzialacz komunistyczny a w dzisiejszych czasach bardzo kontrowersyjne tresci na YT upublicznia.

Jacek Miedlar, byly ksiadz, czesto na marszach i uroczystosciach ONR i innych podobnych organizacjach wyglaszal plomienne przemowienia o zydowskich spiskach i lewakach.

Kijowski - najpopularniejszy alimenciarz w Polsce, ktorego stworzony ruch kilka razy w roku odjebuje akcje o ktorych przez kilkanascie tygodni jest glosno. Jeden z najwiekszyh wrogow obecnej wladzy.

Te osoby laczy kilka rzeczy - przedewszystkim glosne wypowiedzi, cytowane niejednokrotnie o ktorych duzo sie mowilo. Slowa czesto atakowaly inne osoby, srodowiska, badz naruszaly swego rodzaju obyczaje. Wszystkie te osoby dla pewnych grup sa pewnego rodzaju guru. I cokolwiek by dane osoby nie #!$%@?, to i tak te grupy beda podazac za danymi "skandalistami"...

... I teraz mamy Biedronia. Obecnego prezydenta Slupska. Cieszacego sie ogromna popularnoscia polityk. Osoba wyksztalcona, walczaca swego czasu o prawa czlowieka, osoba walczaca o liberalizacje praw.

Powiedzcie mi, kiedy ostatnio Biedron zachowal sie skandalicznie? Co takiego zrobil, powiedzial, ze zostal do tego programu zaproszony?

I tu dochodze do pewnego rodzaju gorzkiej prawdy:

Jezeli zyjemy w kraju, gdzie skandaliczna kwestia jest to, ze jestes takiej orientacji, a nie innej, to ten kraj przez cholernie dlugi czas mentalnie pozostanie w sredniowieczu...

#neuropa #4konserwy #polityka urban #biedron2020 #korwin #kod #mariankowalski #gozdyramilf #miedlar #przemyslenia #rozkminy #gorzkiezale
  • 23
@Goofas: @Clear: Wyjaśnienie jest raczej prostrze. Pozostali "Skandaliści" polityki nie dali zgody na wystąpienie w programie i trzeba było zamknac jakoś ramówkę. Stąd pewnie ta zmiana - gej polityk, który robi wiele dobrego. "niesłychane" w Polskiej polityce...
via Android
  • 2
@Clear: zatem pytanie, czy kochanie drugiej osoby jest takie "inne"? Korwin kochal chyba ze 3 kobiety, Miedlar Jezuska, Kijowski chyba troche slabo, skoro placi alimenty... Czy fakt bycia nascie lat z jednym partnerem jest takie "inne"?
@Goofas: Chciałbym jednak myśleć bardziej pozytywnie, i wierzyć, że chodziło nie o miłość, a to, że Biedroń jest autentyczny, jest sobą, jest uczciwy względem siebie i wyborców, nie wywyższa się i jest rzeczowy. To wszystko jest "skandalem" w polityce, bo raczej politycy się tak nie zachowują
via Android
  • 9
@grubson234567: no i o to wlasnie mi chodzi: #!$%@? od tego z kim sypia dany bohater to naprawde takim skandalicznym czymś jest bycie po prostu dobrym czlowiekiem? Innym jest bycie osoba publiczna ktora nikogo nie atakuje i nie zchodzi do poziomu rynsztoku? Takowa osoba reprezentujaca tego typu wartosci powinna byc czyms -#!$%@? jego mac za przeproszeniem - normalnym. Czyms oczywistym...
@Goofas: Ja myślę, że teraz każdy kolejny skandalista będzie gorszej jakości, bo z tych rzeczywiście kontrowersyjnych już się raczej wystrzelali.

Kogo mogą jeszcze dać? Niesiołowskiego? Piętę? Krótka ławka skandalistów na naszym podwórku jak dla mnie.
Powiedzcie mi, kiedy ostatnio Biedron zachowal sie skandalicznie? Co takiego zrobil, powiedzial, ze zostal do tego programu zaproszony?


@Goofas: Biedroń sam wielokrotnie zadawał te pytania podczas programu xD
Ja myślę że po prostu powoli wyczerpują się im skandaliści, których mogliby ściągnąć i dlatego z braku laku sięgnęli po obecnego prezydenta Słupska. Oczywiście kontrowersyjnych postaci jest w Polsce zatrzęsienie, ale primo - część z nich nie przyjmie zaproszenia do programu, secundo -
Jurek Urban


@Goofas: Znamienne zdrobnienie, a zapamiętany będzie jako rzecznik lewego dyktatora i Goebbels stanu wojennego.

Biedroń co najmniej skandalicznie oznajmił jakoby Kaczyński był gejem, zdarzało mu się pluć na kościół, a nawet święta bożego narodzenia i parę innych wypowiedzi typowych dla okolic Palikota. Można wiedzieć skąd pochodzi informacja o jego rzekomej popularności? Wedle rankingu najlepszych polityków 2016 wskazało go 2% respondentów.