Wpis z mikrobloga

@cierpkiezale: Specem od prawa nie jestem, więc jak nie chcesz, to nie czytaj.
A czy na naklejce nie jest napisane coś w stylu "Label not to be sold separately"? Naklejka nie jest całkowitym dowodem posiadania oryginalnego systemu - taką informację uzyskałem z polskiego forum prawnego. Jeśli chodzi o sprzedawanie kluczy, to na oficjalnej stronie supportu MS, najbardziej punktowana odpowiedź mówi, że firma nie zgadza się na odsprzedawanie kluczy.
@dquark: mam kilka oryginalnych naklejek z likwidacji zniszczonych kompów i zastanawiam się, czy można coś z tym zrobić. Po czym poznać czy oem czy nie? Napisane jest na nich tak jak wspomniałeś, że nie do sprzedaży oddzielnie choć ww. artykuł mówi o tym, że to nieważny zapis. Na portalach z ogłoszeniami takich ofert jest troszkę.
@cierpkiezale: Naklejki na komputer były tylko z wersją OEM, której nie można sprzedawać oddzielnie. W wersji BOX, którą można sprzedawać niezależnie od komputera, nie ma naklejek na komputer, tylko certyfikat z kodem, który trzyma się w pudełku. Tak więc niestety, ale Windowsy przepadły - pomijając kwestie prawne, taki system by się nie aktywował na innym komputerze.

Z tego, co mi wiadomo, to wersje OEM można sprzedawać samodzielnie, ale tylko jako nowe,
@kw401: wyżej wrzuciłem link do artyukułu, który mi o tym, że tak nie jest teoretycznie. Poza tym to co mam pochodzi z likwidacji kompów naklejki te nie były użyte.

Kiedyś kupiłem oryginał win xp i tam była naklejka w pudełku, nie tak jak piszesz, że box jest bez naklejki.