Wpis z mikrobloga

Syndrom Chucka Cunninghama - tv trope polegający na całkowitym wymazaniu konkretnego bohatera z powodu zmęczenia materiału od strony twórców; dana postać znika nagle z fabuły, podczas gdy pozostałe postacie kontynuują swój żywot jakby dany bohater nigdy nie istniał i w żaden sposób nie przyczynił się do rozwoju historii. Trope czerpie swoją nazwę od postaci starszego brata Richiego Cunninghama z popularnego amerykańskiego sitcomu lat 70 i 80 Happy Days (skąd pochodzi także trope przeskakiwania rekina), który w 11 odcinku drugiego sezonu opuszcza rodzinny salon udając się na trening koszykówki i nie pojawia się ponownie w żadnym kolejnym odcinku serialu. Ani temat jego osoby, ani zniknięcia nie był nigdy poruszony przez resztę rodziny.

Inne znane przypadki syndromu Chucka Cunninghama:

- Bobby Martin z All My Children - mały syn Dr. Martina, po pierwszych kilkunastu odcinkach serialu w roku 1970 udał się po schodach na strych domu nawoskować narty na obóz zimowy i od tego momentu zniknął całkowicie z fabuły, która zakończyła się aż 10 lat później;

- Judy Winslow z Family Matters - postać najmłodszego córki z trójki dzieci rodziny Winslowów pojawiała się w serialu od jego początku w 1989 aż do odcinka 19 czwartego sezonu Mama's Wedding, w którym to Judy jest widziana po raz ostatni wchodząc po schodach na piętro domu; od tego momentu rodzice przez pozostałe 5 sezonów zapominają o jej egzystencji i zajmują się dwójką pozostałych dzieci - Eddiem i Laurą - jakby ci nigdy nie mieli siostry;

- Tina Pinciotti z That 70's Show - siostra Donny, pojawia się jedynie w odcinku 5 pierwszego sezonu; twórcy później zdecydowali się zrobić z Donny jedynaczkę i wypisać postać Tiny ze scenariusza. Jej imię nie jest wspominane w żadnym późniejszym sezonie.
T.....i - Syndrom Chucka Cunninghama - tv trope polegający na całkowitym wymazaniu ko...

źródło: comment_AmhnDXiOzZpiIajcewSP86o8yvGtI3lb.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@Tanvage: Tak myślałem xD A taki np. Matthew Perry dał radę grać jak chlał na potęgę - nie odważyli się go #!$%@?ć, chociaż chyba chcieli. W sumie BBC mogłoby się trochę nauczyć historii, zanim sobie #!$%@? w podobny sposób ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Podobny przykład. Kiedy Żukowski opuścił Kiepskich nikt nie wspominał o istnieniu Waldusia przez ok. 6 sezonów.
  • Odpowiedz
Syndrom Chucka Cunninghama - tv trope polegający na całkowitym wymazaniu konkretnego bohatera z powodu zmęczenia materiału od strony twórców; dana postać znika nagle z fabuły


@Turqi: tak jak zniknięcie właściciela Odiego z komiksu o Garfieldzie :)
  • Odpowiedz
Kiedy Żukowski opuścił Kiepskich nikt nie wspominał o istnieniu Waldusia przez ok. 6 sezonów.


@goodguy: Wydaje mi się, że raz pokazali pocztówkę ze Statuą Wolności z doklejoną głową Waldka ;) @look997 chyba do tego nawiązuje.

Po śmierci Krystyny Feldman również długo o niej nie wspominali, ale jej zdjęcie cały czas wisiało na ścianie. Po pewnym czasie zaczęto do niej nawiązywać, głównie Ferdek zarzucał Halinie, że się robi równie jędzowata co jej
  • Odpowiedz
@AtoMan: Jakby tam tak szukać logiki to odcinek o konsumpcji skończył się śmiercią Boczka, Paździocha i Ferdka. Ziemowit śpiewał i tańczył im na pożegnanie razem z inteligentnym telewizorem. Było też wiele innych nietypowych wydarzeń.
  • Odpowiedz
@look997: W 139 był w USA i to było uzgodnione w serialu i fabuła się zgadzała. W 155 odcinku Waldek znowu wrócił i aż do 190 normalnie występował. Jednak już to drugie zniknięcie w ogóle nie zostało wyjaśnione i dopiero w 353 odcinku nagle przypadkowo rodzina zaczęła rozmyślać o Waldku ponieważ był już uzgodniony powrót aktora.
  • Odpowiedz