Wpis z mikrobloga

Oglądałem filmy bezpośrednio z usb podłączonego do TV (toshiba), wszystko śmigało jak należy, oglądnąłem tak w ciągu ostatnich miesięcy dziesiątki filmów. Jak spóźniał się głos (bardzo rzadko), to wystarczyło wyciągnąć usb, wyłączyć TV i ponownie włączyć, podłączyć usb i przewinąć do interesującego mnie momentu.

Niestety ostatnio każdy film ma spóźniony głos. Bez wyjątku i żadne kombinowanie z wyciąganiem i ponownym wsadzaniem nie pomaga. Dodam że to nie wina samego filmu bo na kompie jest normalnie. Gdzie może leżeć błąd?

Nie działa na jednym jak i drugim usb. Już formatowałem je i nic nie pomogło.
#informatyka #kiciochpyta
  • 2
@kopalina czy jest aktualizacja oprogramowania do tv ? Może być coś skopanie w sofcie. Czy sprawdzane były różne formaty i kodeki ? Może nie obsługuje prawidłowo danego formatu. Ostatecznie czy formatowales i sprawdzałeś USB np w FAT i w NTFS ? Oraz czy urządzenie jest na 100 procent sprawne ? Test dysku pod kątem uszkodzonych bloków oraz prędkości ?
@cysiekw: zrobiłem konwersję z mp4 do avi i lata póki co. Wydawało mi się że mp4 wcześniej też chodziło. Będę obserwował ;) jak coś będzie świrować to dowiem się więcej na temat softu i wszystko co wymieniłeś.