Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki

Przedstawiam wam oprawiony tygodnik dla dzieci "Słonko" rocznik 1935-1936. Luźne numery zostały zszyte z sobą tak, aby stanowiły jedną całość. Następnie zostały obcięte i zasmarowane klejem. Oprawę wykonałem z granatowego płótna introligatorskiego i papieru marmurkowego.

Ktoś miał taki albo pamięta ????

#introligator
introligatorhermanowicz - Czołem Mirki

Przedstawiam wam oprawiony tygodnik dla dzi...

źródło: comment_4F3fkm3M9XHf843v36AzdamtDFjTMAy3.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@introligatorhermanowicz: tak mi się też wydaje. Czułem się niezwykle, czytając informacje w stylu, Pan minister Beck wraz Panem Marszałkiem Goeringiem udali się na polowanie do Puszczy Białowieskiej. Darz bór. Ta świadomość nadchodzących wydarzeń. Nagle zastanawiasz się, co mógłbyś zrobić.

PS masz informację, kto dostarczał teksty i oprawiał graficznie? Ta kreska jakaś znajoma.
  • Odpowiedz
@brachistochrona: Na grzbiet używa się cienkiego kartonu zwanego grzbietówką ( gramatura około 270g/m2) Podczas naklejania płótna na grzbietówkę część wilgoci przechodzi na nią i wtedy daje się formować. Trzeba pamiętać o świetej rzeczy czyli żeby słoje kartoniku były wzdłuż książki/grzbietu. jak znajdę zdjęcie to wrzucę
  • Odpowiedz
Co do szycia to powinno być mocno zszyte.


@introligatorhermanowicz: czasami robię amatorsko małe notesy. Chyba nigdy takiego efektu mi się nie uda osiągnąć ze względu na rozmiar. No i też pewnie robię coś w złej kolejności:)
Odnosząc się do zdjęcia i tego, co napisałeś, rozumiem kolejnym krokiem jest płótno, klej i karton?
Ja zwykle kleiłem, czekałem, aż wyschnie lub od razu dawałem bawełnianą ściereczkę perforowaną (zamiast płótna). Już bez kartonu na
  • Odpowiedz
@brachistochrona: Będą z ciebie ludzie. Musisz trochę nad szyciem popracować. Szyjesz blok i go zostawiasz. Potem bierzesz ten kawałek skóry smarujesz klejem i na środku przyklejasz grzbietówkę ( grzbietówka na grubość bloku). Do tego przyklejasz okładki z około 8 mm odstepem od grzbietówki. Potem zawijasz góra dół i masz gotową okładkę. Ten odstęp to kwestia wyczucia. Ogólnie zrób tak :
1 Tekturki przycinasz na szerokość ksiażki/bloku a do wysokości dodajesz około
  • Odpowiedz