Wpis z mikrobloga

planuje ze znajomymi małą podróż po Europie - powiedzmy trasa Polska -> Czechy -> Austria -> Włochy -> Szwajcaria -> Niemcy. Nie wiem dokładnie jak otagować, aby dotrzeć do kogoś doświadczonego ale może się uda. Kilka moich pytań:

1. moje autko, honda civic w hatchbacku, oczywiście obniżona (zanim ją dostałem, nie krytykować). Czy w którymś z tych krajów może być z tym problem? Nie chcę zostawić połowy samochodu w trasie.
2. liczę teoretycznie tylko paliwo + winiety. Powiedzmy 4000km ~ ok 280l w cenie średnio 4,5-5,5 daje powiedzmy 1500 zł + 100 euro na winiety.

Żarcie bierzemy ze sobą, namiot też. Co teoretycznie może być jeszcze kosztowne w takim wyjeździe? Licząc, że samochód nie zrobi mi psikusa.

#eurotrip #podroze #podrozujzwykopem
  • 16
@teez:
Dolicz opłaty za autostrady we Włoszech (wcale nie są tanie).
Jak planujecie zajeżdżać do miast to wlicz jeszcze opłaty za parkingi.
Poza tym na Twoim miejscu doliczyłbym trochę kasy na wydatki kulinarne. Nie wyobrażam sobie jechać do Włoch i nie spróbować tamtejszego żarcia.
@teez:
Czechy drogi bez rewelacji, Włochy poligon po bombardowaniu, znaczy się też słabe drogi :)
Winiety... hmmm... Zależy ile wam to czasu zabierze, są winiety tygodniowe, 10 dniowe i różne takie, za #!$%@? nie ryzykuj jazdy bez winiety (kosmiczne kary).
Oczywiście nie tankujesz na autostradzie bo ceny zabójcze, we Włoszech drogie paliwo jak jasny #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°)