Wpis z mikrobloga

@Myrten: Nie wiem czy to już murzyńskość, czy tylko robienie łaski, ale wszystkie partie w Polsce mają uniżoną postawę wobec Jankesów i nikt nie śmie zając się prezydentem, który oddał terytorium Polski pod tajne więzienia CIA. Nawet jeśli Strassbourg kazał nam płacić za te tortury.

Lewusy wspierały ślepo Obamę, będą bić w Trumpa też na oślep, tak jak w każdym innym przypadku, wszystko zgodnie z linią partyjną.
@O5KAR: Trump jest solą w oku wielu zwolenników przegranych stronników Clintonów. Dzięki tej jego wygranej zaczyna się zmiana wpływów i układów w światowej polityce. Lewactwo ma zwyczajnie dużo trudniej gdyż zniknął oficjalny parasol ochronny rządu USA, a także skończyło sie wprowadzanie dzięki niemu własnych praw.
A to musi boleć.
@farmerjanek: Jest i tak samo każdy inny boli oponentów. Zobaczymy jak z tą światową polityką będzie bo jak dotąd Trump zamanifestował niechęć zwłaszcza do Chin i UE, ale na ruchy poczekamy. Zlikwidował wiekopomny wynalazek trans toalet, ale Polska nie jest jeszcze w tym stadium. Boli i ja nie ukrywam, że mam z tego satysfakcję ale nie wiem czy to dobre dla Polski, a mnie tylko to interesuje.
@farmerjanek: Ten raczej idzie z "europy" ale zgadzam się, że braki z Ameryki się odbiją, tylko że to jest taki pół nieoficjalny rząd, lewe media, NGOs i zagarnięte organizacje m-zy narodowe. Niekorzystne może być zwrócenie się przeciw Niemcom, których uważam za sojuszników, a w stronę Rosji przeciw Chinom, które też mają pragmatyczne i merkantylne podejście.
@O5KAR: Nie mamy złotego środka w tej sytuacji. Zawsze trzeba dokonywać wyborów których suma będzie w rezultacie korzystna dla nas. Jak możemy rozegrać tyle sprzecznych interesów nikogo do siebie przy okazji nie zrażając?
@O5KAR: A teraz Niemcy i Ameryka nie za bardzo mają po drodze, z powodu iż w Niemczech nadal rządzą stronnicy poilitpoprawności z Merkel. A w USA nastąpiła zmiana u steru. Merkel jest jeszcze w miarę umiarkowana, o ile można by tak ją traktować, ale jeśli zastąpi ją Schulz to nastąpi tam eskalacja lewackiej ideologii.
@farmerjanek: Nie porównywałbym obu, ale też nie sądzę, że Schulz wiele zmieni w tej kwestii skoro "chrześcijańscy demokraci" są też usłużni wobec nieustępującego postępu. Bardziej mnie martwi to, że chciałby, a przynajmniej deklaruje ostrą politykę przeciw Polsce, a CDU też zawsze było pro rosyjskie.
@O5KAR: Cała polityka to teatrzyk, Jak by inaczej można ją skutecznie prowadzić? Polityk musi być po trosze aktorem scenarzystą i reżyserem we własnej sztuce. Od jego talentu zależy czy widownia (wyborcy) zechcą oglądać go w następnych przedstawieniach. Taką zasadę teatralności na masową skalę zastosował Hitler co doprowadziło do tragedii. A jaki jest stosunek do Rosji w Niemczech, jest dość ciekawym pytaniem. Zwłaszcza w kontekście Nord Streem.