Wpis z mikrobloga

Mirki,
zamówiłem sobie garnitur ze Suitsupply, rozmiar 110 bo mam wzrost dość słuszny.
Przymiarka pierwsza i tak chyba średnio fituje.
Model Napoli.

Wolę spytać płci męskiem bo coraz bardziej się przekonuję, że kobiety nie potrafią doradzać przy wyborze garnituru.
Czy rozmiar 106 byłby lepszy? W sumie w klatce i talii by było mniej o 4cm a przy 110 tam tragedii nie ma.
Chyba najgorzej te plecy, tak jakby w okolicach pachy za dużo materiału.
Jakiś ogarnięty krawiec potrafiłby to poprawić?

Spodnie to wiadomo, długość do solidnego skrócenia. W pasie OK, może trochę w udach za luźne. To też da się poprawić?

Będę wdzięczny za podpowiedzi bo mam dylemat czy jest sens jeszcze sobie rozmiar mniejszy dosyłać.

To zdjęcie z przodu to lekko przez chowaną metkę wychodzi kiepsko, tzn marynarka nie jest naciągnięta i normalnie materiał się nie marszczy zapiętym guziku.

Aha, do tego dojdzie marynarka ale raczej nie sprawi, że będę musiał mieć rozmiar wyżej ...

Więcej w komentarzach.

#modameska #ubierajsiezwykopem #wesele #slub #garnitur #elegancja #suitsupply
abcde75 - Mirki,
zamówiłem sobie garnitur ze Suitsupply, rozmiar 110 bo mam wzrost d...

źródło: comment_7wxAp0CeNOxCx1bKfnpp3LVOU1dyCG8M.jpg

Pobierz
  • 14
@abcde75: mogłeś zamówić od razu dwa/trzy rozmiary, w SS można za darmo dokonać zwrotu zamówienia bądź jego części. Generalnie masz szczęście, bo pod względem długości garnitur leży bardzo fajnie - jedynie dopasowanie na plecach jest średnie jak sam zauważyłeś, natomiast front jest bardzo poprawny… aż zazdroszczę.

Zamów 106 i 108 i sprawdź, w ciemno nie da się powiedzieć. Przypuszczam jednak, że przy rozmiarze 106 możesz mieć problem z długością rękawów i
@dGustator: 108 nie ma. Jest 106 a potem 110.
Marynarka przy 106 będzie 1cm krótsza. W pasie czy klatce to już pisałem - 4cm i tu może być zbyt ciasno.
W ramionach może za dużo jest a 106 to jakiś 1cm tu odejmie. Co do długości rękawów to wg mnie jest dobrze.

Z tyłu może się wydawać delikatnie krócej bo mam rozcięcia "zszyte firmowo" i nie ruszam tego.
W sumie dłuższa
@Saute: spodnie za długie ale to będzie skrócone. 3cm jeśli nie więcej. Dokładnie jeszcze nie sprawdzałem.
SS w tym modelu nie daje kupna spodni i marynarki oddzielnie.
@abcde75: wydaje się, że już się rozchodzi na brzuchu to może być problem z mniejszą. Aczkolwiek tu za szerokie ramiona i rękawy najbardziej gryzą w oczy. Z ramionami wiele nie wskórasz, ale w pasie i na plecach potrafi być zapas do popuszczenia, tylko czy aż tyle. Do tego pomiędzy mniejszym rozmiarem będzie tylko 1cm różnicy w ramionach ale aż 4cm w pasie, może warto spróbować inny krój bo jak widzę w
@abcde75: jeśli 108 nie ma, to raczej zostawiłbym ten garnitur i oddał do poprawek, nie powinno być to kosztowne i trudne. Choć w zasadzie nie zaszkodzi jeśli spróbujesz i 106, ale marynarka krótsza już być nie powinna… Takie uroki RTW, zawsze trzeba szukać kompromisów.

Ramiona są minimalnie zbyt szerokie, ale fałdy mogą powstawać też z powodu opadających ramion. Wsadź na ramiona poduszki krawieckie i zobacz jaki będzie efekt
@kakkerlak: Lazio odpada. Tak się składa, że akurat to przymierzałem. I tam problem ze spodniami. Bo przy takim samym rozmiarze co Napoli w Lazio spodnie są bardzo opięte. Raczej nie dla mnie model ... Sienna niby dobry model ale mam wrażenie, że niewiele zmieni.
Chyba pokombinuję jeszcze aby sprawdzić 106. No i wycieczka do jakiegoś krawca :)
@kakkerlak Marynarki nawet nie przymierzałem. Bo zacząłem od spodni. Sprzedawczyni od razu sugerowała, że może być problem. I racja, spodnie odpadały więc marynarki nie próbowałem.
Ogólnie reszta modeli ma bardzo podobne spodnie, Lazio właśnie jest trochę inne i sądząc po spodniach to i marynarka chyba bardziej dopasowana. Spodnie to naprawdę mocno opięte miałem. I ten sam rozmiar co dość luźne Napoli jak na fotach ...
@UszatyBloger
Może jakieś rady od Ciebie? :)

Jakie są możliwości poprawek krawieckich?

@Saute Co do ortalionu - żaden ortalion! W aparacie lekko szkło było zabrudzone i do tego światło mocno niefortunne. Poza tym jakieś lekkie zagniecenie po transporcie.