Wpis z mikrobloga

Poziom Kwejka czy czegoś takiego osiągnięty tym obrazkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam dużo więcej niż 20 lat i też nie wiem, jak wymienić pistolet pneumatyczny przez szybkozłączkę (tzn. domyślam się jak, ale fizycznie w rękach nie miałem). Nie wiem, bo nigdy nie używałem, ale prawdopodobnie jak mi to wpadnie w ręce to w ciągu kilku-kilkunastu sekund to rozpracuję. No ale dla "roboli" jestem głupek, bo nie wiem.
  • Odpowiedz
@Diplo a to jak tak to Bosch wystarczy ;) ja robię trochę rzeczy w garażu i już mi nie wystarcza np. Spawarka elektrodowa z bestera i co jakiś czas do kupuję kolejne narzędzia i jest ciągłe hurr durr z strony rodziny jak można wydać 1400 na wkrętarkę czy coś xD
  • Odpowiedz
@mateusz5918: ja mam mieszkanie 60 metrów i tylko czasem coś tzreba przewiercić albo dokręcić więc narzędzia nowe, niemiec tylko do kościoła jeździł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mzil: a ja spotykam 40-latków, którzy w 2017 roku oglądają filmy z lektorem w 360p na cda, po 25. roku życia niczego nowego już się nie nauczyli i w ogóle nie potrafią wykorzystywać wyszukiwarki google ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Wielokrotnie spotykam się z sytuacją, gdy 40-letni facet nie wie jak działają wyrażenia regularne, nie wie czym różni się LEFT JOIN od RIGHT JOIN, a na pytanie o postgresa odpowiada, że woli terakotę. Nie wie wielu rzeczy, by cokolwiek samemu naprawić, być samodzielnym mężczyzną.
  • Odpowiedz
@Mzil: mam 21 lat i spotykam wielokrotnie 40 latków którzy nie wiedzą jak wykonać podstawową analizę wskaźnikową wyników finansowych przedsiębiorstwa. Nie wiedzą jak policzyć EBIT czy chociażby co to jest deflator PKB. Ale za to wie jak obsłużyć wkrętarkę i podłączyć pistolet pneumatyczny przez szybkozłączkę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mzil: Ja natomiast spotykam 40-latków którzy mają kompy zasrane wirusami z fejsbuka, jak im się nie włącza maszyna to dostają ataku paniki zamiast sprawdzić czy wtyczka się nie wysunęła. Nie wspominając o #!$%@? kurzem stacjonarkach bo tam siedzi szatan i lepiej nie otwierać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A no i kasę trzymają tylko na bieda lokatach i słysząc o GPW skacze im ciśnienie ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@Mzil: Ja tam jestem programista a jak trzeba to i w samochodzie czy w domu cos wymienie zadna filozofia wszystko jest w necie do przeczytania

I najlepsze jest to #!$%@? o pracy fizycznej gdzie nie ma w tym zadnej filozofi i mozna sie nauczyc tego w 5min jak by trzeba bylo i kafelki bym ułożył a zapraszam pana robotnika do napisania chocby strony przeciez to tylko klikanie w klawiature
  • Odpowiedz
@wysprzeglik: To jak mój stary, który wtopił na giełdzie 50k. Zainwestował w 2007, od początku mu odradzałem (fundusze). Zero wiedzy i pokory. Kiedy był -20k dalej trzymał się swojego, dochodziło do kłótni. Finalnie wyszedł dopiero przy -50k, mógł stracić nawet do -70k bo wszedł na samym szczycie.

Ale jak mu pomagam w jakiejś fizycznej robocie to pierwszy do mędrkowania i gadania na młodzież ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mzil: rak całkiem niezły, ale nieporadność wielu osób (i to wcale nie 20-letnich) przy różnych drobiazgach w domu jest czasami porażająca. Nie żeby to było jakieś straszne, ale nie mam na myśli tego żeby ktoś samodzielnie wymieniał instalację elektryczną - ale kurczę żeby do wymiany baterii czy syfonu wzywać hydraulika?
  • Odpowiedz