Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Ciekawi mnie za którym razem uda im się wyładować

@mateusz-romaniuk ich pierwsza rakieta, New Shepard, radzi sobie z ładowaniem całkiem nieźle. Wiadomo, że jest to zupełnie inna skala, ale trochę doświadczenia już mają i będzie im łatwiej. Wierzę, że będzie niewiele nieudanych prób ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i oczywiście na ile lat przed bfr będzie pierwszy lot

Jak zakończą się prace nad Falconem, to ITS dostanie priorytet
Widać tutaj pewną inspirację firmą SpaceX - np. lądowanie na barce.


@nicniezgrublem: No nie wiem czy inspirację. Lądowanie na barce to przecież podstawa odzysku jeżeli zapas paliwa jest ograniczony. Pamiętajmy, że ta metoda to nie autorski pomysł Elona. W sci-fi istniał już dużo wcześniej.

Bardzo fajnie, że BO rusza do wyścigu. Możemy być świadkami podobnych zmagań jak w latach 60 ubiegłego wieku. Nareszcie ruszymy z miejsca bo to trochę wstyd, że
wyhamował, skorygował, i dopiero ładowanie w środeczek, skubany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@archive ciekawe właśnie w jakim zakresie będą mogli sterować ciągiem tego silnika. Falcon 9 ma taki problem, że nie może sobie zawisnąć w powietrzu, ponieważ minimalny ciąg i tak jest większy niż potrzebny do unoszenia praktycznie pustego pierwszego członu.

No nie wiem czy inspirację. Lądowanie na barce to przecież podstawa odzysku jeżeli zapas paliwa jest ograniczony.
@nicniezgrublem: tak z ciekawości, wiadomo jaka jest geneza tego pióra w logo?

a dobra, już mam:

We're going to space, but we're inspired by life on Earth. The feather is a symbol of flight w/ grace & power in its functionality & design.


It’s just a symbol of the perfection of flight. For thousands of years, we humans have been looking up at the birds, and wondering what it would be