Wpis z mikrobloga

Spontanicznie wpadlem na pomysl, ze pojade dzisiaj do Szklarakiej Poręby. W planach mam sprobowac pojezdzic na nartach biegowych i nartach zjazdowych. Polecacie jakies wypozyczalnie, co powinienem kupic, zeby niczego mi nie brakowalo, a nie dostane tego w wypozyczalni? Mam kurtke narciarska, do tego chce kupic jakies spodnie w decathlonie i rekawiczki, skarpety. Reszte chyba dostane w wypozyczalniach? Na biegowki znalazlem fajną opcje, gdzie jedziemy z instruktorem na pare godzin, w cenie wypozyczenie sprzetu transport itd. Laczny koszt 55zl, wiec brzmi dobrze. Co do zjazdowych jestem w stanie cokolwiek zrobic bez instruktora na jakiejs lagodnej trasie? Myslalem pooglądać troche jutuba i moze sie uda? Proszę o jakies wskazowki, wyjazd spontaniczny, potrzebuje wyrwac się z miejskiego biegu i aktywnie spedzic pare dni. Bede tam od czwartku do niedzieli. #szklarskaporeba #gory #narty #karpacz #decathlon #narciarstwo #ihavenoideawhatimdoing
  • 5
@jaro07: zjazdówki 90% ludzi ogarnia bez instruktora, na pierwszy dzień faktycznie może być ciężko, ale szybko zrobisz postęp. Z tego co nie napisałeś to proponował bym jakieś gogle albo okulary do jazdy, żeby Ci oczu nie wywiało zimne powietrze.
@jaro07: w wypożyczalni dostaniesz buty, narty, kije, kask.
Ze sobą weź spodnie (kup sobie nawet jakieś gówno-spodnie narciarskie) bo jeansy czy dresy zaraz namokną i katastrofa a będziesz dużo leżał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego weź sobie kurtkę, czapkę, rękawice, skarpety takie jakieś długie np. pod kolano. Odzież termoaktywna może się przydać, jak najbardziej. Gogle możesz sobie kupić jakieś ale nie dlatego, że Ci wywieje oczy