Wpis z mikrobloga

Moja różowa piecze najlepsze chleby na świecie #bojowkapiekarska, to ja stwierdziłem że pójdę w ślady dziadka który był masarzem i zacznę specjalizować się w mięsiwach :-) Dziś pierwsze warsztaty z białych kiełbas i pasztetów! Do końca roku chcę być master of the mięcho!
Przy okazji zwiedzę sobie budynek który zawsze mi się podobał. Od dziecka robił na mnie wrażenie. Jadąc z Saskiej Kępy wyłaniał się już przed mostem. Punktowiec na Smolnej 8.
Niesamowity przykład modernizmu lat 60tych. Zapatrzony na Pragę góruje nad miastem zbudowany na szczycie Skarpy Warszawskiej.
Na 18 i 19 piętrze była kiedyś kawiarnia. Potem miejsce stało puste aż obecnie zajmuje je Studio 8. W którym to będę dzisiaj mięsiwa obrabiał.
#warszawa
Pobierz b.....u - Moja różowa piecze najlepsze chleby na świecie #bojowkapiekarska, to ja stw...
źródło: comment_FxffWDe9bYYFUfx5Mhg4RxJ5Y08EUACm.jpg
  • 27
@blubi_su: Byłem tam jakieś 25 lat temu. Wujek, który nas zaprosił mówił na ten budynek "młotek". Niestety zupełnie nie pamiętam co jadłem i czy było dobre. Na pewno obiad dwudaniowy :) I w windzie była obsługa.
@03lve37912 czytanie ze zrozumieniem się kłania :-)
No i punktowiec : https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Typologia_architektury_mieszkaniowej

W architekturze budynków wielorodzinnych:

Punktowiec – budynek wielokondygnacyjny, w którym mieszkania skupione są wokół centralnego pionu komunikacyjnego, zawierającego co najmniej jedną klatkę schodową. Budynki punktowe bywają wieżowcami, lecz nie jest to wymóg konieczny dla zaliczenia do tego typu. Istotą tego rozwiązania jest zapewnienie oświetlenia mieszkań z co najmniej dwóch stron co zapewnia również przewietrzanie.