Wpis z mikrobloga

Jak jeździć na rowerze po Krakowie ? Byle jak, byle niezgodnie z przepisami - dewiza krakowskich rowerzystów. I pytam, po co organizuje sie te Masy Krytyczne, po co te krzyki że "Rowerzyści są dyskryminowani, nie ma ścieżek rowerowych w mieście, Majchrowski hój i blachosmrody smog robio hurr durr" jak potem i tak każdy (większość) z nich mają ogólne przepisy w dupie.

Po przejściu dla pieszych, na rowerze, na czerwonym, 3 metry przed tramwajem, na mokrej szynie. Ewidentnie idiota albo samobójca bo inaczej tego nie umiem zakwalifikować.

Dodam że 30 minut wcześniej jadąc w drugą strone na Rondzie Grzegórzeckim miałem to samo, rozpędzony rowerzysta wjechał na przejście na swoim czerwonym ... i tak dzień w dzień, kazdego kolejnego dnia przez najbliższe 40 lat będe ratował ludzi przed ich debilizmem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@atoic @mirek_januszy (skąd Ty masz bordo cwaniaku :U ? )

#krakow #rowerzysci #tramwaje #mpkkrakow #polskiedrogi #tramwajeboners
piekuo - Jak jeździć na rowerze po Krakowie ? Byle jak, byle niezgodnie z przepisami ...
  • 30
@yourij: Są gorsi ale w przypadku kontaktu Tramwaj vs Samochód policja nie musi przywozić czarnych worków, wystarczy laweta. Boli mnie nieposzanowanie własnego życia (i przy okazji mojej pracy) i to w dodatku dla zyskania 3 sekund. Bo ogólnie mam w dupie że przejechał na czerwonym, mógł to zrobić po tym jak przejechałem. W tym rzecz że on chyba nawet nie widział tramwaju więc samego końca mógłby nie być świadomy jak blisko
@piekuo: Jak sam jeżdżę na rowerze, to tym, co wjeżdżają na czerwonym bez pomyślunku żadnego, to życzę żeby się wywalili i sobie głupi ryj rozwalili, bo inaczej się chyba nie nauczą ( ͡° ʖ̯ ͡°) A potem ja czekając na zielone muszę wysłuchiwać 'Hurr jeżdżo jak wariaci, pałować każdego jednego durr!'
akurat przejazd dla rowerów tam jest - pierwsza część dietla w stronę mostu miał zielone, no a dalej to wiadomo. Niektórzy to nie nauczą się dopóki coś im się nie stanie, a bo zdążę, śpieszy mi się. przepisy od czegoś są (no i mnie zastanawia że jest przejazd a on po przejściu jedzie - to już w ogóle idiotyczne)
@linux888: na tym przejściu CHYBA nie ma drogi rowerowej (ale teraz mi pomieszałeś i już nie pamiętam :D ) ale jest na pewno na skrzyżowaniu Dietla x Starowiślna.
Na pierwszym przejściu z samochodami miał zielone, potem moje czerwone i kolejne przejście z samochodami znowu zielone. Nawet jeżeli patrzył nie na ten sygnalizator co trzeba i mózg mu wyłączył widzenie czerwonego światła na moim przejeździe to nawet gorzej bo pewnie nawet nie
@piekuo: jest widać na nagraniu dwa sygnalizatory -ale to tylko informacja że tam były. ogólnie kolesia nie pochwalam. Gdybyś nie hamował to mogłoby się zakończyć tragicznie - chyba że odbiłby się jak od pendolino ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@linux888: W ogóle jeżeli chodzi o kontakt pieszego/rowerzysty/kierowcy samochodu z tramwajem to widze jakieś problemy. Tak jakby tramwaj działał jak magnes na idiotów bez wyobraźni, nie ważne gdzie jade to i tak sie nauczyłem że trzeba spodziewać sie najgłupszych zachowań, szczególnie w centrum.
- Auto ma pierwszeństwo przed tramwajem ? #!$%@?, zatrzyma sie i przepuści
- Auto ma ustąpić pierwszeństwa tramwajowi ? #!$%@?, nie ustępuje
- Pieszy jest na przejściu i
@piekuo: odpowiedz jest często jedna - pośpiech, wszyscy lecą bo zaraz im autobus odjedzie, bo do roboty się śpieszą, ja wolę być wcześniej poczekać niż później odwalać akcje