Wpis z mikrobloga

Oprócz paprykowych spraw działam też z resztą warzywek planowanych do wysadzenia w ogródku.

Rośnie sobie rozsada pomidorów. I jest już całkiem duża. Oczywiście wybujała jak cholera, ale jak się nie ma grow boxa to tak już jest ;)

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Oprócz tego wysiałem orzeszki ziemne, z którymi chce w tym roku po raz pierwszy spróbować.

Zdjęcie 3

Zdjęcie 4

Wsadziłem także bataty do wody. Liczę, że puszczą pędy i będę się jesienią cieszyć słodkimi ziemniorami z własnej uprawy. ;D

Zdjęcie 5

A w tle #chilizgobim

Już po dwóch dniach zaczęły puszczać korzonki.

Zdjęcie 6

Postanowiłem też zrobić w ogródku taki kącik z ziołami i jestem w trakcie obkupowania się w nasiona. Może jesteście w stanie polecić jakieś ciekawe zioła, która można sobie samodzielnie uprawiać?

Ponadto szukam po sklepach nasion albo bulw topinamburu, bo znalazłem bardzo dobre miejsce (taki wykop-nieużytek) gdzie mam zamiar go posadzić, ale nigdzie nie znajduje bulw ani nasion ;/

Zapraszam do obserwowania mojego tagu:

#wiejskiezycie gdzie będę wrzucał takie krótki notki z postępów w ogródku i innych wiejskich ciekawostek, jeżeli się zdarzą.

#warzywa #domowyogrod #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #pomidory #ziola #ogrodek #wies #uprawa #rosliny
  • 6
@Pawel1342: Nie ale mam już na ten sezon nasiona Kawona i kilku odmian melonów ;D Ale ponoć to jest ciężkie żeby się udało i był zjadliwy.

@BajerOp: Wiem. Taki jest trochę plan. Bo mam takie wyrobisko/dziurę gdzie mógłby się rozrastać do woli ;)