Wpis z mikrobloga

Pierwszy nóż wiosenny! Chwalę się bo to mój pierwszy nóż z którego jestem całkiem zadowolony, oprócz tego powstało wcześniej jeszcze kilka.

Możliwe, że widać w nim wpływy twórczości mistrza @Trollsky bo z Jego filmików nauczyłem się wszystkiego. (Dzięki, tworzysz prawdziwe dzieła i inspirujesz. :))

#noze #nozeboners #knifeboners #knifemaking #tworczoscwlasna #rekodzielo

Keep grinding!
Pobierz
źródło: comment_lfOTfXw7cymNgvEvUBWTokQQEAUwYpp5.jpg
  • 21
@Pszesmiewca: Jako że zrobiłem dopiero kilka i jeszcze sporo błędów przy szlifowaniu wychodzi to nie kupowałem żadnego lepszego materiału - stal z zakładu gdzie robią jakieś ogrodzenia, parametry nieokreślone. Hartowany chałupniczo, w przerobionym grillu i oleju.
@Pszesmiewca: Właśnie dziś byłem w tartaku niedaleko i bardzo miły pan Szef dał mi dwie spore, nieużywane już przez nich tarcze od krajzegi. Idealna grubość a i chyba jakościowo ta stal jest dosyć dobra.
Myślę nad konstrukcją piecyka do noży.
@thebowtie: dużo niedoróbek, czego nie widać na moim zdjęciu, Twój wygląda na bardziej dopieszczony.
Polerka to papiery od 320 po 2000 potem taka końcówka bawełniana do wkrętarki jak na zdjęciu i mleczko polerskie (tylko nie mogę teraz butelki znaleźć bo bym Ci producenta napisał). Niestety jestem leniwy i dużo głębszych rys których nie usunąłem widać, no ale to miał być nóż testowy z drugiej strony. Tu jest więcej fotek https://forum.knives.pl/index.php/topic,178496.msg2033473.html#msg2033473
Pobierz
źródło: comment_6GxgVrlJjX2BBBaaHpUDWqmeSenrdSUh.jpg
@bobek_86: Co prawda preferuję mat ale zaciekawiłeś mnie tymi końcówkami polerskimi. Do tej pory jechałem do 2000 żeby zniwelować wszelkie rysy i na końcu wracałem do grubszego, żeby nadać równomierną fakturę bez połysku bo i tak efekt nie był powalający.