Wpis z mikrobloga

#csharp #naukaprogramowania
Hej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zainteresowałem się ostatnio C# i obecnie uczęszczam na #.akademiaspetza. Jednak po obejrzeniu pierwszych kilku odcinków czuje pewne braki, mam wrażenie, że coś mnie omija pomiędzy tymi odcinkami - albo po prostu są tam omawiane zbyt skomplikowane rzeczy jak na pierwszy raz z obiektowym programowaniem albo to o czym mówi, to podstawy i jestem jakiś przygupi ( ͡ ͜ʖ ͡) Ogólnie jakieś tam podstawy C++ mam, jednakże w tym języku w obiektowość nie wchodziłem, jedynie większe i mniejsze aplikacje konsolowe (strumieniowe), więc to nie jest tak, że nic nie potrafię. A jednak jak odpalam Visuala i chcę coś klepnąć to czuje się ogarnięty pewną niemocą twórczą i nie jestem w stanie niczego sensownego wymyślić. Polecicie jakieś fajne materiały, które mogły by pouzupełniać braki? ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 6
Moze sprobuj eksperymentować i robic przykłady w trakcie ogladania?
Obejrzenie duzego materialu i tak slabo wejdzie do głowy jak nie będziesz kodowac przy tym
@bl4desofglory: Widzisz przykład w kursie > pauza > wklepujesz do swojego visuala > jak się wysypie/nie rozumiesz to dokumentacja i debugujesz > w dokumentacji często są inne przykłady, spróbuj je dopisać do przepisanego z kursu kodu > oglądasz kurs dalej.
Taką nauką jeden filmik ogarnia sie 3-4x dłużej nawet ale więcej w głowie zostaje.
@bl4desofglory: polecam książki mimo wszystko, nauka z filmików jest dużo dłuższa i bardziej niezrozumiała niż książki, a w internecie ciężko znaleźć coś rzeczywiście na poziomie który nas interesuje. Ja kupiłem sobie Troelsena - c# 6.0 and the .NET 4.6 Framework i jest super, 1600 stron podzielonych na sekcje, jak coś już wiesz to idziesz dalej, jak zbyt zaawansowane to uzupełniasz i wracasz, masz czytelne przykłady, screeny, tabele... Jak się uczyłem z