Wpis z mikrobloga

Co kieruje ludźmi, którzy włączając się na pustą 3-pasmówkę od razu wjeżdżają na środkowy pas przy prędkości 60-70kmh na drodze z ograniczeniem do 120kmh (ekspresówka) lub więcej? I tak sobie będzie jechał następne 50 kilometrów środkowym pasem blokując ruch i nawet o tym nie wiedząc. Odpowiedź w spoilerze.


#gownowpis #motoryzacja #polskiedrogi
Diplo - Co kieruje ludźmi, którzy włączając się na pustą 3-pasmówkę od razu wjeżdżają...

źródło: comment_zMY6xeMaYHcGlqce4LEd5KyYbAi0HWYO.jpg

Pobierz
  • 32
na drodze dwujezdniowejo co > najmnkej 3 pasach ruchu w jednym kierunku można wyprzedzać po prawej poza terenem zabudowanym. Pozdrawiam. w terenie zabudowanym również na tych z dwoma.pasami w jednym kierunku.


@jack-lumberjack: Według tego co napisałeś na autostradach nie można wyprzedzać z prawej (droga dwujezdniowa, dwa pasy ruchu, teren niezabudowany), co nie jest prawdą. Przeczytaj jeszcze raz te przepisy, bo strzeliłeś babola :).
@istamar: Sprawdziłem proszę:

Kolejnym przykładem zastosowania tego przepisu są drogi składające się z dwóch jezdni jednokierunkowych Chodzi o drogi z jezdniami rozdzielonymi tzw. „pasami zieleni”, choć często są to po prostu stalowe barierki lub inne separatory. W tej kategorii znajdą się zatem autostrady, które zgodnie z definicją są drogami dwujezdniowymi, odcinki dróg ekspresowych, gdzie mamy do czynienia z dwoma rozdzielonymi jezdniami oraz inne drogi, gdzie jezdnie są rozdzielone. Również w tym
@Diplo: Ja nie ogarniam. Też mnie wkurzają ludzie jadący tak wolno, ale że jadą środkowym pasem to akurat dobrze. Mogę ich wyprzedzić zarówno z lewej, jak i z prawej. Ponad to wiem, że nie zmienią mi nagle pasa, bo ktoś będzie się włączał do ruchu z prawej