Wpis z mikrobloga

Wybaczcie, że nie było wpisu we czwartek, ale jestem ostatnio tak zabiegany, że szkoda gadać.

Postanowiłem pobawić się jeszcze fragmentami i zmianą widoków poprzez przesuwanie, ale trochę słabo jak na razie mi to idzie, bo od kilku dni nie ma progresu, co chwilę jakiś nowy błąd xD Próbuję dalej.
- udało się ogarnąć touch feedback, czyli graficzną reakcję danego widoku na dotknięcie go. Należało do każdego widoku, który będzie przyciskany dorobić dodatkowy widok , w którym definiujemy kolor tła jaki ma być, a we wlaściwym widoku wpisujemy: android:background="?android:attr/selectableItemBackground", dzięki czemu tworzymy sprzężenie zwrotne
- button cofający do poprzedniego widoku nie robi takiej samej roboty co "Back" button u dołu telefonu, ponieważ ten pierwszy działa tylko na poziomie aplikacji, za to drugi działa na poziomie androida. Dodany, wystarczyło dodać android:parentActivityName=".MainActivity" do każdego activity w AndroidManifest.xml
- ViewPager pomaga na przesuwanie stron w lewo lub prawo. Trzeba zaimplementować PagerAdapter w celu wygenerowania stron, które pokazje ViewPager. Najlepiej łączyć go z Fragment, dzięki czemu będziemy przewijać tylko poszczególne części całego widoku, a inne będą pozostawać niezmienne.
- cała logika ma być w fragmentach zamiast w aktywnościach
- W końcu udało mi się skonfigurować git.exe i Android Studio się o ten plik już nie upomina.
- TabLayout pozwala na wyświetlanie tabów

#studiacs #naukaprogramowania
  • 1