Wpis z mikrobloga

Witajcie pomocne Mirki spod tagu #programowanie #programista15k
Szukam porady odnośnie wyboru języka/środowiska.

W firmie w której pracuję do koordynacji niektórych działań używamy google sheets, które umożliwiają pracę na tym samym dokumencie kilku osobom naraz. Mniej więcej wygląda to tak, że sprzedawca wpisuje zlecenie produkcji, ja na bieżąco mogę zmieniać stan na jakim etapie jesteśmy i w pewien półautomatyczny sposób przeliczać czas do zakończenia prac etc.
Okazało się, że dość mocno zwiększyło nam to komfort pracy w stosunku do poprzedniej komunikacji słowno-mailowej
Może warto w tym miejscu wspomnieć że to niewielka firma ok 30 os.

Na chwilę obecną chciałbym zrobić trochę większy system, który pozwoli nam wcielić w to serwis, zamówienia, import itp.
Warunki są takie, że chciałbym żeby było maksymalnie proste w obsłudze dla końcowego użytkownika, dostępne na żywo dla każdego.

Arkusze googla już niestety odpadają, bo przy dłuższym makrze przekraczamy limit czasu na obliczenia :<
Chciałem zapytać tak naprawdę w czym najprościej napisać coś takiego ?

Myślałem o użyciu Microsoft Access, bo gdzieś obiło mi się o uszy, że da się to zrobić,
Myślałem o postawieniu serwera i zrobieniu pod to witryny internetowej
Tak naprawdę nie jestem jakimś wymiataczem - ot czasem zaprogramuję sobie jakiś mały programik do pomocy i brakuje mi jakiejś podpowiedzi w którą stronę się podszkolić, żeby przygotować coś takiego

Będę BARDZO wdzięczny za wszelkie wskazówki - nie pytam oczywiście o gotowe rozwiązania za kupę hajsu, chcę napisać to sam trochę w ramach samorozwoju.

Z góry dzięki :)
  • 1