Wpis z mikrobloga

Cześć, zanim się udam na fora tematyczne chciałem pierw tutaj porozmawiać.

Mam takie pytanie odnośnie adaptacji gotowego projektu domu.
Jaka byłaby przybliżona cena zmian w takim rysunku. Zmiany dość spore..

Mianowicie, zmiana 3 okien na inne/innej wielkości, oraz zaprojektowanie dodatkowego piętra na 1/2 pierwotnej bryły +balkon/taras na pierwotnej bryle. W tym schody, na piętrze mały pokój, łazienka, garderoba i otwarta sypialnia.

Adres projektu - http://projektydomow.domiporta.pl/projekt-domu-fx-1-PZB1011

Nie powiem, bo szukałem już jakiś informacji i cen. Ale rozstrzał był od 1.500zł do 25.000zł

Może ktoś się z Was orientuje w tym temacie. Jakieś sprawdzone tanie firmy?

#budownictwo #budowadomu #budowa #projektowanie #projektydomow
G.....t - Cześć, zanim się udam na fora tematyczne chciałem pierw tutaj porozmawiać.
...

źródło: comment_yZ9Q11lcOPb9UgbCnxQVVHoukkJH9JJa.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@GreenShot: Widziałam powstawanie podobnego domku,ale parterowego z piwnicą.Konstrukcja to sam beton który dobrze i umiejętnie trzeba ocieplić,ma większą bezwładność cieplną ale najpierw ten beton trzeba w całości rozgrzać zimą.Dodatkowo szacunek i uznanie za dobrze uszczelnione dachy tego typu,we widzianym przeze mnie domku po roku już przeciekało,a to oznacza że ocieplenie stropu zamokło i nie spełniało już swojej funkcji,zrobiło się błędne koło.Ogólnie budynek wymaga wyjątkowej staranności w wykonaniu..
  • Odpowiedz
@GreenShot: ważna sprawa. Ze względu na miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w większości gmin nie postawisz domku jednorodzinnego z płaskim dachem. Lepiej przejdź się do wydziału budownictwa w danej gminie i o to zapytaj. No chyba, że taki dom postawił np sąsiad wtedy my możemy postawić bez problemu.
  • Odpowiedz
@GreenShot: ~ 5.000-7.000 netto cena z PZT, zmianami i branżami bez przyłączy, mapa DCP ~600 PLN
idziesz do architekta i mówisz co chcesz, sprawdzone firmy to zasięg lokalny małe biura.
  • Odpowiedz
@byrd:

aż mnie zabolało jak wyobrazilem sobie koszty ogrzewania takiego domu xD


1.Wygoogluj sobie hasło "dom pasywny".
2. Popatrz jakie mają duże okna.
3. Przestań pisać brednie.
  • Odpowiedz
@byrd: patrzysz na ogrzanie domu z perspektywy budownictwa lat 70-tych. Teraz masz dostępne okna trzyszybowe, które ograniczają straty cieplne. Duże przeszklenia to duże nasłonecznienie, co jest bardzo ważne w naszym klimacie + dom i wnętrza zyskują na wyglądzie. Do tego nowe domy są dobrze docieplone i posiadają efektywne ogrzewanie. Pewnie Ci będzie w to ciężko uwierzyć, ale roczne utrzymanie domu o powierzchni ok 160 m2 wyjdzie podobnie jak mieszkania 80 m2.
  • Odpowiedz
Kleszczów

Najbogatsza Gmina w Polsce :) Ładnie Ładnie.

Trochę cię zmartwię, ale tego domu tam nie postawisz. Tu masz wypis z planu zagospodarowania.

§ 15. Dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolami od 1MN do 51MN, ustala się:

1) przeznaczenie terenu: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna;

2) zasady zagospodarowania:

a) lokalizacja:

- wolnostojących budynków mieszkalnych i mieszkalno-usługowych,

- budynków gospodarczych, garaży i wiat,

b) dopuszcza się lokalizację:

- budynków mieszkalnych i mieszkalno-usługowych w zabudowie
  • Odpowiedz
@GreenShot: O ile zmiana samych okien pewnie nie byłaby kosztowną zmianą w projekcie, tak dobudowanie piętra raczej już będzie trochę kosztować i obawiam się że cena będzie zbliżona do projektu indywidualnego u architekta. Dlatego lepiej spróbować zapytać się o koszt zaprojektowania domu u architekta. W Łodzi masz na przykład Tamizo http://www.tamizo.pl/

A z racji kąta nachylenia dachu to możesz kombinować coś jak to: https://i.snag.gy/Q9JV6E.jpg
albo to: https://z500.pl/projekt/1206/Zx145,dom-jednorodzinny-z-garazem-jednostanowiskowym.html
  • Odpowiedz
@GreenShot najdroższe będzie to dorysowanie piętra, bo to zmiany i obliczenia konstrukcji (trzeba zamówić oddzielne obliczenia u wykwalifikowanych konstruktorów, inżynierów). Jeśli zamkniesz się w 12K z całym pozwoleniem na budowe i adaptacją, to będzie to bardzo rozsądna cena.
  • Odpowiedz