Wpis z mikrobloga

Co polecacie do rozbudowy kompa? Aktualnie zamawiam pamięć G.Skill 2x8gb 2400 MHz i szukam pomysłu na kartę graficzną. Aktualnie posiadam GTX 680 i mam 3 wyjścia:
- dokupić jeszcze jedną taką kartę i polecieć w SLI (jakieś 600 zł)
- GeForce 1060 GTX
- używka 980 GTX

#pcmasterrace #kiciochpyta #gry
  • 16
@Pan_Mirek: Jakoś nie mogę się przemóc. Lubię soft NVidii ich kompatybilność a czasami wracam do naprawdę staaarych gier. Zaraziłem się kiedyś do Radeona x1950 pro gdy go kupiłem specjalnie do Gothica 3.
@waciak: Właśnie chciałbym gdzieś zatrzymać się w tym przedziale. Jeżeli sprzedam 680 to akurat dopłacam tyle za ile bym kupił drugą taką samą do SLI. Widziałem też wersje z chłodzeniem wodnym, ale pewnie zbędny bajer bo mniej się grzeje niż moja 680-tka.
@pablosik: SLI tylko ładnie wygląda, zawsze lepiej brać pojedynczą ale mocniejszą (jedynie 1080 i 1080ti mają jakiś sens w SLI ( ͡º ͜ʖ͡º)) najlepiej poszukać używanej 1060 z gwarancją zawsze to troszkę taniej albo 6gb w cenie 3gb, z lepszym chłodzieniem
@pablosik: ważne żeby była 6gb, może być jakiś gigabyte windorfce (chyba jedna z tańszych opcji), pality jetstream, msi gaming x albo asus, ogromnych różnic nie ma, coś z 2 wentylatorami i nie w wersji itx powinno dawać radę w najnowszych tytułach nie łapiąc wysokich temperatur
@pablosik: nie będzie dużych różnic w wydajności, msi może będzie troszkę cichsze i chłodniejsze ale to już musisz sam zadecydować czy warto dopłacać, może jakieś testy pooglądać, 1198zł za 6gb to nie jest zła cena
@pablosik: jak dla mnie nie warto, chip jest ten sam wiec wydajnosc bedzie identyczna a coolery i tak sa slabsze niz accelero mono plus ktorego polecam zeby dokupic osobno z zaoszczedzonych pieniedzy. Jakbym mial cos kupic to bym kupil zotaca mini albo to https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-cuda-gtx-1060-oc-6gb-gddr5-192-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-gtx-1060-6g-oc-1048929/ i zamontowal accelero mono plusa. Te karty z 2-3 wiatrakami to jest pic na wode skoro nawet heatpipy maja mniej wydajne niz na niestandardowym coolerze, a nie
@corinarh: Te małe karty mają nieco wolniejsze zegary i nie wiem jaki soft oferują. A co gdyby zdecydować się na tę większą i wymienić chłodzenie?

PS. Korzystam z MSI Afterburner i tam sobie podkręcam ale w sumie dedykowany soft z gotowymi profilami to całkiem wygodna sprawa.
Te małe karty mają nieco wolniejsze zegary


@pablosik: Nie, kazda karta podkreca sie sama, moj zotac gtx 1060 amp (czyli identyczny do mini jedynie cooler jest inny) krecil sie do 1900mhz na rdzeniu. Wiec wszystko zalezy od danego egzemplaza, ktory jest elementem losowym.

i nie wiem jaki soft oferują.

zadnego softu nie uzywalem od zotaca, msi afterburner dziala na zotacu z accelero i krecilem do 2100mhz core i 4488mhz pamieci

A