Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, od jakiegoś czasu moja Babcia (68lvl) się mnie pyta czy nie pojadę z nią w Majówkę na jakąś wycieczkę, na Mazury czy gdzieś, jako że jest to Kobieta która bardzo lubi podróżować (głównie z Caritasem ( ͡° ͜ʖ ͡°)), to postanowiłem że zabiorę ją do Norwegii, jako że w sumie na Mazury można w każdym momencie się przejechać. No więc kupiłem zarezerwowałem bilety do Oslo Torp, opłaciłem je, patrzę jak przetransportować się do Oslo, a tutaj wyskakuję niezbyt przyjemna dla oka kwota 200~NOK za osobę w jedną stronę.
I teraz mam pytanie czy może jednak jest coś innego wartego uwagi niż to Oslo za które trzeba bardzo dużo zapłacić (noclegi/transport/oslopass), może gdzieś bliżej Sandefjord/Torp? W grę wchodzi wszystko, od trekkingu (babcia mimo sędziwego wieku dwa lata temu przejechała 100km rowerem jednego dnia ( ͡ ͜ʖ ͡) ), zwiedzanie muzeów, typowa norweska natura, dosłownie wszystko. Po prostu zależy mi na tym żeby Babcia wróciła zadowolona z wycieczki, dlatego chciałbym wybrać jak najlepszą formę.
Myślałem nawet o #autostop ale bardzo ciężko ją namówić i tylko powtarza:

"Teraz to już nikogo nie zabierają na okazję"

#norwegia #podroze #oslo #skandynawia #podrozujzwykopem
  • 25
@albert1337: to żeś wybrał sobie kraj i miejscówkę, tam jest najdrożej w całej Europie a samo Oslo i okolice to z tego co wiem to nic za bardzo ciekawego, do fiordów kawał drogi. Jaki masz budżet ile czasu i czy możliwa jest zmiana miejsca docelowego czy te bilety kosztowały sporo i trzymasz się tego Oslo? I skąd jesteś?
@albert1337: Sandefjord to urocze miasteczko, warte odwiedzenia jest muzeum wielorybnictwa. Wstęp 70NOK za osobę. Komunikacja miejska za 20NOK dojedziesz do Larvik (tez maja muzeum ale nie znam go) gdzie również można miło spędzić czas.

Najważniejsze - korony norweskie kup w Polsce bo w NO prowizje od wymiany Cię zjedzą.
@valdo: @turok2016: na 2 doby, wylot z Gdańska
no ostatecznie przetransportujemy się do Oslo.
Może znacie chociaż jakiś sposób na tańszy transport? Bo na #blablacar nic nie ma

Norwegii się będę trzymał, bo niestety biletów nie można zwrócić
Co do budżetu to chciałbym jak najmniej wydać, nie mam ściśle określonego budżetu, ale wszystko jak najmniejszym kosztem (co do noclegu myślałem o AirBnB).
@turok2016: no niestety ale wydałem już 300 PLN-ów na te bilety, to teraz trochę słabo nawet mimo tego że miałbym wyjść odrobinę na plus, a tak to chociaż Norwegię zaliczę. Co do cen w miarę się orientuję, chciałem się zmieścić ze wszystkim w 1000zł w 3 dni (2 noce), no ale chyba kiepsko to wyjdzie to lekko mogę to nagiąć.
@albert1337: jak dla mnie Norwegia to głównie piękna przyroda i fiordy więc może zamiast pchać się do miasta to biwak o ile masz namiot i śpiwory o ile babcia preferuje? Może wynajem auta i pojechanie bliżej natury?
Pamiętaj aby wyrobić karty EKUZ jeżeli nie macie albo wykupić ubezpieczenie.
@Fevx: dzięki za propozycję, boję się jedynie że jednak dwa pełne dni to za dużo jak na Tonsberg (Verdens Ende), a jednak raczej małą możliwość przemieszczania się między miejscowościami mamy (Tonsvberg-Sandefjord-Horten), trzeba by to jeszcze dodatkowo pogodzić z jakims noclegiem
@turok2016: fakt, też nie raz widziałem mnóstwo pięknych zdjęć, głównie fiordów, ale jednak daleko są godne uwagi fiordy od Torp, a co do biwaku i trekkingu gdzieś w pobliżu to niestety ale nic nie widzę ciekawego, plus to co napisałem w odpowiedzi wyżej.

A co do karty EKUZ myślę, że chyba na tak krótki okres nie powinna być potrzebna
@turok2016: @Fevx: @valdo:
znalazłem przed chwilą busa gdzie za przejazd w tą i spowrotem za 2 osoby wyjdzie 380NOK (95NOK/os/1str), a więc nie najgorzej i chyba ostatecznie pojedziemy do Oslo i tam postaramy się wykorzystać jak najwięcej z 24h OsloPassem
@albert1337: do miasteczka jest darmowy autobus, stamtąd poszukaj biletów na pociąg, może będzie jeszcze taniej. Co do ubezpieczenia zawsze warto je posiadać bo nigdy nie wiadomo co sie stac może i wtedy dopiero zapłacisz EKUZ jest darmowa a nawet zwykłe ubezpieczenia to na te parę dni to będa grosze.