Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do wstawienia implantu, możecie mi powiedzieć jak to jest, że stomatolog mówi, że to koszt od 5000 w górę (jak trzeba będzie "przygotowywać" dziąsło to w ogóle, od 7k), a na grouponie widuje czasem np "wszczepienie implantu z koroną z łącznikiem + znieczulenie + kontrola + zdjęcie szwów + śruba gojąca" za 2500?
Te tanie to z chin, czy jak?

#stomatologia (oraz # warszawa trochę)
  • 34
@maur: Jeżeli ci się bardzo nie spieszy to w piątek mogę się zapytać ojca, bo miał wstawiany jeden łuk czy jak to tam się nazywa. Ogólnie nie miał chyba 3 zębów 5,6,7 i wstawiane były od zera.
@Alone_Wizard: te 7 to przy sytuacji, kiedy "luka" po zębie była długo pusta, trochę się mogła zarosnąć i wymaga jakiś przygotowań przed wstawieniem implantu. Tak mi wyjasniono mniej więcej.
@bluebluesky: może ten jeden przykład? Bo ogólnie na grouponie cały czas są po 2-3 oferty implantów, czyżby wszystkie to były zakłady które dopiero zaczynają z implantami i tak się uczą?
@maur: z tego co widzę gabinety mają zwykle warunek, że tylko 1 implant na osobę. W Warszawie i Wrocławiu jest po 1 gabinecie, gdzie można więcej, ale warszawski nie ma implantów w cenniku, a wrocławski ma tylko jakąś badziewną stronę na facebooku. Tych dwóch nie byłbym pewien, a inne może i robią dobrze, ale tylko jeden, żebyś do nich wrócił po więcej za normalną cenę. Może i byłoby opcją jeździć po
@mus_tang: A jak ci się może zdeformować kość która jest w pełni dojrzała i nie rośnie od metalowej śruby wrośniętej w nią? Jak może być częściowo wszczepiony implant albo kiepsko wszczepiony?