Wpis z mikrobloga

Mirasy od #elektryka i #elektronika (?!) Pytanie mam...

Mam schemat, ale nie jestem w tym tak biegła, żeby na 100% ogarnąć, a nie chcę spalić żarówki za 150 zł ;DD

Mam metahalogen, który potrzebuje blastera/statecznika. Żarówka ma 35W. Mam taki oto statecznik, mam schemat i mam problem ;D Booo, chyba dobrze to rozrysowałam, ale nie wiem, czy będzie różnica przy podłączeniu żarówki. Jak wiadomo do oprawki żarówkowej idą 2 przewody. Jeden jakby łączy się z górą żarówki, drugi z bokiem (już w oprawce). Czy jest różnica, który kabelek przejdzie przez żarówkę do statecznika, a który prosto do statecznika? Dobrze to rozpisałam?

#pomocy #blondynka #rownouprawnienie ;D
Pobierz Khaleesi - Mirasy od #elektryka i #elektronika (?!) Pytanie mam...

Mam schemat, al...
źródło: comment_qiWASGyyx2SuuJhxgEvHnxCCiPJgW3wi.jpg
  • 17
@Khaleesi: Nie wiem jaki masz typ instalacji w miejscu gdzie mieszkasz, ale:
W przypadku braku przewodu ochronnego w gnieździe, powinnaś rozdzielić przewód neutralny (zwykle oznaczony na niebiesko, ale ZAWSZE się upewniaj) na dwa - jeden podłączyć do bolca (nie tego na boku ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), drugi do zacisku gniazda.

Masz jakiekolwiek gniazdo ze stykiem ochronnym? Jeśli tak, to je wykręć (oczywiście po odłączeniu zasilania) i
@Majaque: to jest wynajmowany lokal w piwnicy bloku 12 piętrowego, wszystkie gniazdka zwykłe są. I szczerze mówiąc za dużo razy pokopał mnie prąd, żebym chciała się w to wszystko bawić...:D