Wpis z mikrobloga

Apropo samego #13reasonswhy bardzo mi się spodobało i kilka razy uroniłem łzy, ale ja już taki jestem, że łatwo się wzruszam. Ponadto na początku dłużyło mi się, bo wydawało mi się, że niektóre rzeczy można było przyspieszyć, ale teraz czuję pustkę, bo jednak szybko obejrzałem.

Przeczytałem, że serial jest na podstawie książki i autor w tamtym roku na rocznicę wydał tytuł ponownie zawierając w nim oryginalne zakończenie w którym Hannah, jednak przeżyła. Zrezygnował z niego, ponieważ uważał, że jeśli historia dobrze się skończy to każdy szybko zapomni o jej głównym przesłaniu mówiącym, że każde nawet małe nasze wybory i osądy mogą mieć duże znaczenie dla drugiej osoby i mogą zaważyć na jej dalszym życiu.

Co więcej oglądającym serial polecam zobaczyć 27 minutowy odcinek z obsadą i twórcami wśród, których znalazł się też autor oryginału Jay Asher.

Myślicie, że będzie kontynuacja? Pomimo, że historia wydaję się zamknięta to jednak nie jestem zadowolony do końca z zakończenia, które pozostawiło kilka otwartych wątków. Uważam po prostu, że można było lepiej ukazać zamknięcie tej historii, więc jednak po cichu na nią liczę.

Na zakończenie mojego wywodu łapcie nutkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#netflix
Erimar - Apropo samego #13reasonswhy bardzo mi się spodobało i kilka razy uroniłem łz...
  • 13
@hymenium1234: też tak myślałem i na początku olałem oglądanie choć widziałem wszędzie reklamy. Mijał czas - tydzień temu ogarnąłem w końcu #truedetective i przeglądając ranking seriali na filmwebie zauważyłem przypadkiem wysoką ocenę #13reasonswhy. Zdziwiłem się i jako, że dopiero co założyłem konto na netflixie postanowiłem ogarnąć i nie żałuję.
@Tirith252: od samego początku skojarzyło mi się z LiS. Patrzyłem w necie i wiele osób miało takie skojarzenia. Wiadomo, że jeśli chodzi o LiS to też mam inne odczucia, bo to jednak gra w której sam podejmujesz pewne wybory. Można dzięki temu jeszcze bardziej wczuć się historię i postaci.
@Erimar: Oby nie było kontyunuacji, bo finał jest wg mnie świetny i takie nieodpowiednie wszystkich wątków jest idealne. Można samemu przeanalizować, a nie że masz wszystko podane na tacy. Jeśli już to zupełnie nowa historia w drugim sezonie. No ale wiadomo 'to nie będzie to samo'.
@donOGR: Po części się zgodzę, ale to zakończenie jest jednak według mnie zbyt otwarte. Możliwe, że po prostu teraz tak mówię, bo jestem tuż po seansie i zmienię zdanie, ale nie chcę się jeszcze rozstawać z tymi bohaterami.