Wpis z mikrobloga

zostaje ;)


@billy0o: to niewygodnie. Taki pasek jest domyślny na kilku środowiskach Linuksa, strasznie upierdliwy, szybko wywaliłem. A funkcjonalność ma zerową, bo serio, od zmiany między oknami mam ALT+TAB, a od uruchamiania aplikacji SUPER+[pierwsze litery nazwy aplikacji], po co ci patrzeć na ikonki? Dużo lepiej mieć dwa cienkie paski (taki jak masz u góry, to po prostu drugi na dole, z malutkimi ikonkami). Da się to zrobić na MacOS?

ale nie
  • Odpowiedz
@Dijuna:

to niewygodnie.


I tak i nie, pasek zabiera troche miejsca ale za to zajebiscie wyglada ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dużo lepiej mieć dwa cienkie paski (taki jak masz u góry, to po prostu drugi na dole, z malutkimi ikonkami). Da się to zrobić na MacOS?


Można sporo Docka pomniejszyć. Also, można dać go na bok. (patrz screen).

Z powodu paska? Nie lepiej go wywalić? Nie wiem
billy0o - @Dijuna: 
 to niewygodnie.

I tak i nie, pasek zabiera troche miejsca ale...

źródło: comment_vm57wyNrw9qJphJRitBWD6LA6TUH5eVN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Dijuna: Ogólnie to nie da się nikogo przekonać na siłę do Maca. Jak masz takie podejście, że wszystko musi być po twojemu i #!$%@? to raczej sie nie przekonasz. Ja podszedlem do tego w taki sposób, że jeżeli nie ma dokładnie tego czego chce (rozwiązanie) to określam dlaczego to chce (problem) i szukam innego rozwiązania zamiast jęczeć na udolność systemu / programu czegokoliwiek w sumie bo ta zasada sprawdza mi się
  • Odpowiedz
@Dijuna: Reasumujac czy mac ma wady? Dla mnie nie ale to subiektywna opinia. Nie ma natywnego dockera, nie pograsz w gry etc. Ale ja kupiłem sobie konsole do gier a do Dockera mam VM, którego troche konfigurowałem ale teraz mam native-feel docker. Odpalam terminal wpisuje docker ps i działa :)

Zawsze jest cos kosztem czegos ale Mac daje wielokrotnie wiecej niz wymaga poswiecic.
  • Odpowiedz
nie pograsz w gry


@billy0o: przecież można mieć dual bool z Windows :) źle zrozumiałeś moje nastawienie, w sumie to nigdy nie przekonałem się do wielu pulpitów mimo lat na Linuksie gdzie były one od zawsze, ale brzmi sensownie z tym IDE. :)
  • Odpowiedz
@Dijuna: wiele pulpitów w linuxie a w macu to dwie osobne rzeczy.

Mam porównanie. Jak docker stał się modny to każdy chyba z maciem próbował z jakimś linuchem :P
  • Odpowiedz