Wpis z mikrobloga

  • 261
@wojtaasp: serial mimo ze ma juz 16lat, gdy sie go ogląda to ma sie wrażenie ze to jakaś nowa zaebiste produkcja. Mogliby nakręcić taki serial ale w klimatach Iwś.
  • Odpowiedz
  • 14
@wojna dla mnie ten serial to fenomen, bo akcja dzieje sie na naszym podworku, tutaj w europie. Natomiast probowalem obejzec Pacyfik i mnie w ogole nie porwal. Zapewne z faktu, ze teren dzialan wojennych jest po drugiej stronie swiata.
  • Odpowiedz
@wojna: Pacyfik też całkiem fajny. Poprzeczka postawiona przez Kompanię Braci była po prostu za wysoko i chyba nikt się nawet nie łudził, że Pacyfik może się zbliżyć. W dodatku serial kręcony 10 lat później, już na innej wenie, ale też daje radę moim zdaniem i polecam.
  • Odpowiedz
@wojna: Chyba największą zaletą tego serialu jest dla mnie autentyczność. Ambrose był kontrowersyjnym historykiem ale te wspomnienia spisał dość dobrze (choć z zauważalnym POV z strony Wintersa, Sobel był przedstawiony gorzej niż w rzeczywistości) i to jest ogromna zaleta serialu. Bawią mnie wszystkie komentarze pod fragmentami na YT, np. bitwy o Bloody Gulch czy atak na kompanię SS w "Crossroads", gdzie ignoranci krytykują typowe hollywoodzkie kino w stylu niezwyciężonych Amerykanów zabijających
  • Odpowiedz